پیشروی مهم ارتش یمن در ارتفاعات راهبردی اطراف مأرب

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ارتش و کمیته های مردمی یمن پیروز شدند در ارتفاعات ملعا در اطراف مأرب پیشروی نمایند؛ این ارتفاعات مهمترین ورودی به شهر الجوبه از سمت جنوب است.

پیشروی مهم ارتش یمن در ارتفاعات راهبردی اطراف مأرب

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، درگیری های شدیدی بین ارتش و کمیته های مردمی یمن با مزدوران وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست عبد ربه منصور هادی در جبهه های شهر الجوبه واقع در استان مأرب در مرکز این کشور در جریان است.

پایگاه خبری الخنادق گزارش داد، با توجه به اهمیت ارتفاعات ملعا، بیشترین درگیری در مواضعی است که باعث اشراف کامل بر منطقه گردد. لذا نیروهای یمنی پیروز شدند در این ارتفاعات، پیشروی چشمگیری به دست آوردند.

منابع میدانی درباره اهمیت راهبردی این ارتفاعات گفتند که سلسله جبال ملعا، مهمترین ورودی به الجوبه از سمت جنوب است. این منطقه هم به شهرستان حریب وصل است که در کنترل نیروهای صنعاء واقع شده است.

به گفته این منابع، هر طرفی بتواند این مواضع را به دست گیرد، می تواند بر کل منطقه ها اطراف، احاطه داشته باشد، مسیرهای امدادرسانی استان مأرب را ببند و منطقه را تحت تسلط آتشباری خود داشته باشد.

منابع مذکور تأکید کردند، با وجود حملات هوایی گسترده ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی به خط ارتباطی حریب و الجوبه از یک سو و حریب-العبدیه از سوی دیگر، ولی نیروهای دولتی یمن پیروز شدند محاصره العبدیه را کامل نمایند. هدف این نیروها، جدا کردن این شهر از درگیری با نیروهای دولت مستعفی است.

به گفته این منابع، پیشروی ارتش یمن که در مدت زمان کوتاهی صورت گرفت، باعث شده که مزدوران ائتلاف سعودی، در تنگنا قرار گیرند؛ زیرا نیروهای صنعاء کنترل بیشتر محورهای تأثیرگذار بر جنگ مأرب است.

ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی از مارس 2015 و در حمایت از از رئیس جمهور فراری یمن، تجاوز خود به مردم یمن را شروع کردند و تا کنون پیروز نشدند به اهداف خود دست پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیشروی مهم ارتش یمن در ارتفاعات راهبردی اطراف مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی مهم ارتش یمن در ارتفاعات راهبردی اطراف مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید