پرنده اسرارآمیز، شکارش را از آتش بیرون می کشد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، بومیان استرالیا از پرنده ای می گویند که شراره ای از آتش را به منقار می گیرد و جنگل ها و بیشه ها را به آتش می کشد. ایرهاوک یا شاهین آتشین پرنده ای است که نامش با آتش گره خورده است.

پرنده اسرارآمیز، شکارش را از آتش بیرون می کشد

به گزارش خبرآنلاین، استرالیا با آتش بیگانه نیست و این آتش ها در محیطی گرم و خشک، بیشتر با بی احتیاطی انسان و عوامل طبیعی، چون آذرخش برپا می شوند، اما نه همواره. به باور بومیان استرالیا گاهی پرنده ای در آسمان پدیدار می شود که در منقارش آتش دارد و می رود تا گوشه ای آتش برپا کند.

بومیان استرالیا از قرن ها پیش با مشاهدات خود به این نتیجه رسیده اند که فایرهاوک یا شاهین آتشین، چوبی نیم سوخته یا شعله ور را با منقار یا چنگالشان به مکان های دیگر برده و اینگونه آتش افروزی می نمایند.

بر اساس مقاله ای که نشنال جئوگرافیک منتشر شده است، هنوز مستندات کافی برای اثبات این رفتار در پرنده مذکور وجود ندارد، اما با اطمینان می توان گفت که این شکارچیان آتش سوزی را، چون فرصتی برای شکار خزندگان و جوندگان کوچک هراسیده از آتش می بینند.

یکی از حدس ها درباره وجود این باور در فایرهاوک نیز به همین عادت پرنده برمی شود. بعضی پژوهشگران گمان می نمایند که در شکار های ناموفق گاهی پرنده اشتباهی تکه ای از آتش را با خود به آسمان می برد و تماشا این صحنه می تواند گمان آتش افروزی او را تقویت کند.

به هر حال پژوهش ها در این زمینه ادامه دارد، به امید اینکه روزی از راز این پرنده باشکوه پرده برداشته شود.

منبع: فرارو

به "پرنده اسرارآمیز، شکارش را از آتش بیرون می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرنده اسرارآمیز، شکارش را از آتش بیرون می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید