سرانجام یک باور غلط درباره گوشی های موبایل و آذرخش

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گجت نیوز نوشت: شیائومی میخواهد به باورهای غلط در رابطه با گوشی های هوشمند خاتمه دهد. امروز نیز می خواهیم ببینیم تاثیر رعد و برق روی عملکرد گوشی هوشمند چیست.

سرانجام یک باور غلط درباره گوشی های موبایل و آذرخش

برای پاسخ به این مسئله شیائومی آزمایشی را با کویل تسلا طراحی کرد. این سیم پیچ که در سال 1891 به وسیله نیکولا تسلا اختراع شده است می تواند به عنوان یک ترانسفورماتور رزونانس دوتایی را برای فراوری ولتاژ بالا در جریانات کم راهنمایی کند. در این آزمایش شیائومی از اختراع تسلا برای شبیه سازی رعد و برق استفاده کرد.

در طول آزمایش گوشی شیائومی 12S در حال پخش ویدیو است که رعد و برق به آن اصابت می نماید. در کمال تعجب می بینیم که پخش ویدیو بدون مشکل ادامه پیدا می نماید که یعنی در رابطه با تاثیر رعد و برق بر عملکرد گوشی اغراق شده است. در ادامه آزمایش نیز رعد و برق روی کیفیت تماس هیچ تاثیری نمی گذارد.

اما این شایعه از کجا آغاز شد؟ در گذشته که استفاده از تلفن های ثابت رواج بیشتری داشت، مردم می ترسیدند که رعد و برق با گذشتن از سیم به آنها آسیب برساند. در واقعیت هم همین رخ داد و چندین نفر به این خاطر کشته شدند. به عنوان مثال در سال 1985 یک نوجوان اهل نیوجرسی در حال صحبت با تلفن بود که جریان برق با گذشتن از سیم وارد گوش او شد و به ایست قلبی وی منجر گشت.

هرچند رعد و برق عموما از جریان برق با فرکانس پایین تشکیل شده است. در حالی که گوشی های هوشمند از فرکانس های بالا استفاده می نمایند. بدین ترتیب احتمال اینکه رعد و برق روی سیگنال های گوشی شما تاثیر بگذارد، بسیار پایین است. آیا پس می توان با خیال راحت در هنگام رعد و برق بیرون رفت؟ خیر، چونکه ممکن است رعد و برق به خودتان اصابت کند.

در سال 2019 بود که یک مرد هندی در هنگام صحبت با گوشی مورد اصابت رعد و برق نهاده شد و جان باخت. هرچند که به گفته اداره هواشناسی ملی آمریکا احتمال اینکه یک فرد در طول زندگی خود مورد اصابت رعد و برق قرار بگیرد 1 در 15300 است. با همه اینها اگر در هنگام رعد و برق داخل خانه باشید، خشم آسمان روی سیگنال های گوشی تاثیر نخواهد گذاشت.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "سرانجام یک باور غلط درباره گوشی های موبایل و آذرخش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام یک باور غلط درباره گوشی های موبایل و آذرخش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید