وصیت نامه ای که برای پهلوی دوم دردسر ساز شد!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران: شیخ حسین انصاریان در کتاب خاطرات خود، دو خاطره از طیب حاج رضایی تعریف می کند؛ وصیت نامه عجیب او و ماجرای دختر جوانی که توبه کرد.

وصیت نامه ای که برای پهلوی دوم دردسر ساز شد!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از تسنیم، 11 آبان ماه سالروز اعدام طیب حاج رضایی است. او در یازدهم آبان ماه سال 1342 در میدان تیر پادگان حشمتیه تهران اعدام و در قسمت شرقی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به خاک سپرده شد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی دو خاطره از شیخ حسین انصاریان درباره طیب حاج رضایی منتشر کرده است:

شیخ حسین انصاریان می گوید:

حاج اسماعیل رضایی در وصیت نامه اش که شب قبل از تیرباران تنظیم کرد، نوشته بود که از چه کسانی طلبکار و به چه کسانی بدهکار است. متن آن وصیتنامه در روزنامه ها چاپ شد. وصایای مالی او حدود یک میلیون تومان برآورد می شد که در آن زمان پول هنگفتی بود. شاه پیش تر در سخنرانی خود گفته بود: این هایی که ریختند توی خیابان و آشوب کردند، هر کدام از آقای خمینی 25 ریال پول گرفته اند. مردم متن سخنرانی شاه را با وصیتنامه حاج اسماعیل کنار هم گذاشته و می گفتند: این مردک دروغگو خجالت نمی کشد که می گوید اینها 25 ریال پول گرفته اند؟! این ماجرا به صورت چماقی بر سر شاه و دربار فرود آمد.

نمونه ای از فعالیت های اجتماعی شهید طیب حاج رضایی

شیخ حسین انصاریان می گوید:

طیب حاج رضایی یکی از افراد فعال در قیام 15 خرداد 1342 بود. از آنجا که همسایه دیوار به دیوار ما بودند، من از بچگی او را می شناختم. شاهد بودم که یک مرتبه طیب با دختر جوانی که به فساد کشیده شده بود برخورد کرد و او را از منجلاب نجات داد. بعدها من شاهد بودم که او خانمی محجبه، باوقار، اهل نماز و طاعت شده و زندگی سالمی برای خود دست و پا کرده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "وصیت نامه ای که برای پهلوی دوم دردسر ساز شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وصیت نامه ای که برای پهلوی دوم دردسر ساز شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید