واکنش تند اردوغان به قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ایسنا نوشت: رئیس جمهور ترکیه خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان در این کشور و از جمله قتل اخیر یک مرد سیاهپوست در مینیاپولیس را محکوم نموده و گفت، آنکارا به مبارزه خود بر سر حمایت از حقوق تمام بشریت بدون قائل شدن هیچگونه تبعیض و تفاوتی ادامه می دهد.

واکنش تند اردوغان به قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتشار پست هایی در توئیتر به خانواده جورج فلوید، مرد سیاهپوستی که اخیرا توسط پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا به قتل رسید این ضایعه را تسلیت گفت.

اردوغان در پست خود در توئیتر نوشت: من معتقدم مسببان این اقدام غیرانسانی باید به مجازاتی که مستحقش هستند برسند. ما این مساله را رصد خواهیم کرد.

او ادامه داد: من با احترام از جورج فلوید یاد نموده و به خانواده و عزیرانش این ضایعه را تسلیت می گویم.

رئیس جمهور ترکیه با حمله به مساله نژادپرستی در آمریکا گفت: رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به مرگ جورج فلوید در شهر مینیاپولیس زیر شکنجه شد نه فقط عمیقا مایه تاسف ما شد بلکه تبدیل به یکی از دردناکترین تجلی های نظم ناعادلانه در دنیا شده است که ما در مقابلش می ایستیم.

وی در ادامه توئیتهایش تاکید نمود: من به عنوان عضوی از تمدن اسلامی که به ما عشق به بشریت به خاطر خدا را آموخته، این ذهنیت غیرانسانی را محکوم می کنم. ترکیه همیشه در برابر هر گونه حمله به بشریت صرف نظر از مکان، دلیل یا شکل ارتکاب آن می ایستد.

او اظهارکرد: ما به مبارزه برای حفظ حقوق همه بشریت بدون قایل شدن هر گونه تبعیض بر مبنای نژاد، رنگ پوست، مذهب، زبان یا اعتقاد همراستا با اصلی که پیامبر دین ما بیان نموده (هیچ سفیدپوستی بر سیاهپوست و هیچ سیاهپوستی بر سفیدپوست رجحان ندارد) ادامه می دهیم.

23310312

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش تند اردوغان به قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند اردوغان به قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید