واکسیناسیون عمومی کرونا در مسکو آغاز شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کووید-19 با نخستین واکسن روسی کرونا به نام اسپوتنیک وی در مسکو پایتخت روسیه آغاز شد.

واکسیناسیون عمومی کرونا در مسکو آغاز شد

واکسیناسیون کرونا در 70 مرکز ویژه واکسیناسیون در بیمارستان ها و مراکز درمانی مسکو امروز (شنبه) آغاز شد و تا پایان سال جاری میلادی نیز 100 مرکز دیگر در مسکو برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون ساکنان پایتخت روسیه گشایش خواهد یافت.

مراکز واکسیناسیون کرونا در مسکو از ساعت هشت صبح تا ساعت 20 فعالیت می کنند و در زمان حاضر فقط افراد به اصطلاح گروه ریسک شامل معلمان و کارکنان مراکز درمانی و سازمان های خدمات رسانی و امدادرسانی در مسکو، واکسینه می شوند.

واکسیناسیون با ثبت نام قبلی و به صورت آنلاین انجام می شود و افراد می توانند در سایت اینترنتی mos.ru ویژه شهرداری مسکو ثبت نام کنند.

از شرایط برای واکسیناسیون کرونا در مسکو، نداشتن بیماریهای مزمن و شرکت نکردن در آزمایش ها برای واکسن کرونا و سایر واکسن ها اعلام شده است و واکسیناسیون برای زنان باردار و زنان شیرده نیز دارای عوارض جانبی اعلام شده است.

گزارش های رسیده از مناطق روسیه نیز حاکی از آغاز واکسیناسیون کرونا در واحدهای نظامی روسیه است و به گزارش ریانووستی، امروز پرسنل ناوگان بالتیک روسیه بطور گسترده واکسینه می شوند.

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته گفت که از هفته آینده واکسیناسیون عمومی کرونا با استفاده از واکسن اسپوتنیک وی آغاز می شود.

ولادیمیر پوتین با بیان اینکه حدود 2 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی تولید شده است گفت: واکسیناسیون از دو گروه ریسک شامل کادر درمانی و معلمان آغاز می شود.

روسیه در روزهای اخیر با حدود 600 قربانی جدید در یک شبانه روز، رکورد روزانه بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا را از ابتدای شیوع این ویروس تا به امروز ثبت کرد.

به گزارش ایرنا از مسکو ستاد عملیاتی پیشگیری و نظارت بر شرایط کووید-19 روسیه گفت: در مجموع، از ابتدای شیوع همه گیری کرونا 41 هزار و 53 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

بر اساس این گزارش با شناسایی 25 هزار و 354 مورد جدید در 24 ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به بیش از 2 میلیون و 347 هزار نفر رسید.

آخرین رکورد از این دست در اول دسامبر (11 آذر) ثبت شده بود که 569 بیمار بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه 31 ژانویه (11 بهمن 98) شناسایی و اولین مرگ ناشی از این بیماری نیز 19 مارس (29 اسفند 98) ثبت شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "واکسیناسیون عمومی کرونا در مسکو آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون عمومی کرونا در مسکو آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید