واعظ آشتیانی: عده ای عاشق رانت استقلال هستند؛ وزارت ورزش آفت زدایی کند، سومی استقلال، پاک بود

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: نتیجه ای که استقلال در این فصل گرفت, دومین عنوان سومی پاک این تیم بود, چراکه رفتارهای نهان و پیدایی کوشش می کردند که این تیم نتیجه نگیرد.

واعظ آشتیانی: عده ای عاشق رانت استقلال هستند؛ وزارت ورزش آفت زدایی کند، سومی استقلال، پاک بود

امیر رضا واعظ آشتیانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران, درباره عملکرد باشگاه استقلال در هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال گفت: فارغ از مباحثی که در مجموعه مدیریت استقلال در فصل گذشته رخ داد, باید به تغییر و تحولات هیئت مدیره این باشگاه اشاره کنم. هیئت مدیره فعلی با هیئت مدیره قبلی هیچ تفاوتی ندارد و هر دو هیئت مدیره، پرحرف و تناقض گو بودند.

وی با اشاره به قرار دریافت استقلال در رتبه سوم جدول رده بندی لیگ برتر, مطرح کرد: نتیجه ای که استقلال در این فصل گرفت, دومین عنوان سومی پاک این تیم بود, چراکه رفتارهای نهان و پیدایی کوشش می کردند که استقلال نتیجه نگیرد اما این استقلال با همه فراز و نشیب هایی که داشت بدون اینکه متوسل به رفتارهای نامتعارف گردد و در حالی که عوامل مختلف دست به دست هم داده بودند تا استقلال نتیجه نگیرد توانست در رتبه سوم قرار بگیرد. با همه کوشش هایی که شد تا استقلال حتی رتبه ای دو رقمی داشته باشد, کسب صندلی سومی کمتر از قهرمانی نبود. جا دارد به باشگاه پرسپولیس نیز تبریک بگویم, آنها زحمت کشیدند و توانستند در این فصل نیز به هدف شان برسند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال, توضیح داد: افراد علاقه مند به استقلال, عاشق این تیم هستند و همه آنها از اینکه استقلال قهرمان نشد ناراحتند, اما باید بدانیم که این سومی پاک ترین نتیجه بود. عده دیگری نیز عاشق استقلال هستند اما عاشق رانت باشگاه استقلال. این افراد همیشه دوست دارند در کنار استقلال باشند و از شرایط این باشگاه به نفع خودشان, باند شان و جماعتی بهره ببرند.

واعظ آشتیانی تاکید نمود: این روزها فضای مجازی شرایط خوبی را سپری نمی کند و مسائل به سمت بد اخلاقی می رود اما از سوی دیگر عده ای برای این بد اخلاقی هزینه می نمایند و خودشان را در ادامه در نقش یک موعظه گر نشان می دهند. متاسفانه در فضای فوتبال ما افراد چند چهره زیادی وجود دارند, هر چند گذشته این افراد کاملاً روشن است اما عده ای به دنبال عوام فریبی و لُمپن بودن هستند. ورزش و فوتبال ما احتیاج به آفت زادایی دارد. این کار جزو وظایف فرهنگی وزارت ورزش است. انجام این کار شجاعت می خواهد که امیدوارم در این دوره محقق گردد.

وی اضافه کرد: وزارت ورزش نتوانسته در امور ورزشی و فرهنگی پیروز باشد اما اگر آنها می خواهند از خودشان افتخاری به جای بگذارند برخورد با این مسائل می تواند خاطره خوبی را از آنها در آینده تداعی کند, چرا که فضای ورزش ما طوری است که باید افراد بااخلاق در آن حضور داشته باشند اما عده ای باعث می شوند آلودگی هایی با واسطه عوام فریبی ایجاد گردد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره اینکه فرهاد مجیدی اشاره نموده بود که فوتبال کثیف است, گفت: در بازی با صنعت نفت وقتی که هنوز توپ به خط اوت نرسیده و گل استقلال را نادرست تشخیص دادند یاد فصل هشتم استقلال در زمان مدیرعاملی خودم افتادم. در بازی استقلال و پیکان در استادیوم آزادی نیم متر توپ از خط عبور نموده بود اما داور اوت نگرفت و این توپ وارد دروازه استقلال شد. در ادامه وقتی از داور پرسیدند که چرا این تصمیم اشتباه را گرفته است به جای معذرت خواهی گفت گل شده که شده.

واعظ آشتیانی گفت: در این بین بعضی می گویند فوتبالِ کثیف و بعضی می گویند فوتبالِ ناپاک؛ اما باید بدانیم که مجموعه ورزش ما پاک است ولی آلودگی فکری, ذهنی و عملی بعضی ها باعث می گردد که مجموعه فوتبال تحت الشعاع این مسائل قرار بگیرد. من 10 سال پیش درباره فوتبال ناپاک صحبت کردم اما عده ای این بحث را جدی ندریافتد و گفتند که فوتبالمان پاک است ولی الان می بینیم که در یک بازی حساس انتهای فصل این اتفاقات رقم می خورد. افرادی که 10 سال پیش می گفتند فوتبال پاک است حالا باید جوابگو باشند که چه اتفاقاتی اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واعظ آشتیانی: عده ای عاشق رانت استقلال هستند؛ وزارت ورزش آفت زدایی کند، سومی استقلال، پاک بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظ آشتیانی: عده ای عاشق رانت استقلال هستند؛ وزارت ورزش آفت زدایی کند، سومی استقلال، پاک بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید