هزارپای غول پیکر مار کمیاب را خفه کرد، عکس

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فقط آدم ها نیستند که لقمه بزرگتر از دهانشان برمی دارند گاهی در حیات وحش هم این اتفاق می افتد و نتیجه ناخوشایندی هم در پی دارد.

هزارپای غول پیکر مار کمیاب را خفه کرد، عکس

به گزارش خبرگزاری نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یک مار تاج دار لبه ای (Tantilla oolitica) که کمیاب ترین مار در آمریکای شمالی به شمار می رود، سعی کرد که یک هزار پای غول پیکر را ببلعد اما از بخت بد لقمه بزرگتر از دهانش بود و جانش را گرفت.

مار تاج دار ریم راک

از کمیاب ترین مارهای دنیا است و با ابعاد کوچکی که دارد بعید است به راحتی یکی از آن ها را در طبیعت ببینید. این مار با طولی حدود 15 تا 28 سانتی متر در امتداد سواحل اقیانوس اطلس در استان فلوریدای آمریکا یافت می شوند.

این مار کوچک که از قضا سمی هم نیست، به تیره قمچه ماران تعلق دارد و بومی سرزمین های محدودی در آمریکای شمالی است.

مار تاج دار ریم راک از سال 1975 در لیست گونه های در معرض انقراض قرار گرفته است و آخرین باری که یک نمونه زنده از آن در طبیعت دیده شد، به سال 2015 برمی شود.

با این تفاسیر پیدا کردن ماری چنین کمیاب که در حین خوردن شکار جانش را از دست داده است، بسیار شگفت انگیز و باورنکردنی است.

دانشمندان برای فهمیدن اینکه دقیقا چه چیزی باعث کشته شدن این مار کمیاب شده است، از سی تی اسکن پیشرفته کامپیوتری استفاده کردند تا نگاهی به درون بدن این خزنده بیاندازند. با اینکه معین نبود که مار چه مدت پس از مرگ آنجا افتاده، اما بافت نرم هنوز سالم و در شرایط خوبی بود و جزئیات غیرمنتظره ای را نشان می داد.

تصاویر سی تی اسکن نشان داد که نای مار فشرده شده و ممکن است مسدود شده باشد که احتمالاً منجر به خفگی شده است. البته مارها اغلب طعمه های بزرگ را می بلعند و در صورت لزوم می توانند دوباره آن را استفراغ نمایند، اما در این مورد، این احتمال وجود دارد که جهت قرار گرفتن پاهای متعدد هزارپا مانع این کار شده باشد.

این احتمال را هم نباید از نظر دور داشت که ممکن است سم نیش هزار پا هم در مرگ مار تاثیرگذار بوده باشد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "هزارپای غول پیکر مار کمیاب را خفه کرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزارپای غول پیکر مار کمیاب را خفه کرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید