نشست امروز شورای امنیت ملی کره جنوبی درباره شروع همکاری های اقتصادی با همسایه شمالی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، شورای امنیت ملی کره جنوبی اواخر امروز (پنج شنبه) نشستی را درباره پیشنهاد اخیر رهبر کره شمالی برای از سرگیری همکاری های اقتصادی میان دو کشور برگزار می نماید.

نشست امروز شورای امنیت ملی کره جنوبی درباره شروع همکاری های اقتصادی با همسایه شمالی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سخنرانی سال نوی میلادی اش علاقمندی خود را برای از سرگیری فعالیت پارک صنعتی در شهر مرزی کره شمالی که در سال 2016 به دلیل افزایش تنش ها میان دو طرف تعطیل شده بود، بیان کرد. همچنین وی خواهان از سرگیری برنامه های گردشگری در کوه کره شمالی به نام کوم گنگ شد که در گذشته بنا به افزایش تنش ها به تعلیق درآمده بود.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک مقام کره جنوبی بیان کرد: در نشست عصر پنجشنبه شورای امنیت ملی کره جنوبی این مساله را مورد آنالیز قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: دولت کره جنوبی درخواست تجار برای بازدید از کارخانه های در حال فعالیت در کائسونگ شهر مرزی کره شمالی را آنالیز می نماید. همچنین روابط میان دو کره و تحریم های بین المللی مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

تجار کره جنوبی از مدت ها قبل به دنبال اجازه دولت برای بازدید از کارخانه های مستقر در شهر کائسونگ را دارند. کیم و رهبر کره جنوبی در ماه سپتامبر 2018 با یکدیگر دیدار کردند. بر اساس اعلام وزیر اتحاد دو کره در سئول دولت به زودی تصمیم خواهد گرفت که آیا مذاکرات سطوح عالی با پیونگ یانگ ادامه یابد یا نه؟

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نشست امروز شورای امنیت ملی کره جنوبی درباره شروع همکاری های اقتصادی با همسایه شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست امروز شورای امنیت ملی کره جنوبی درباره شروع همکاری های اقتصادی با همسایه شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید