نخستین کارخانه فراوری فرآورده های جانبی از تفاله زیتون احداث شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال و به نقل از جهادکشاورزی استان زنجان، بهاره دادلویی از احداث اولین کارخانه فراوری فرآورده های جانبی از تفاله کارخانجات روغن کشی زیتون کشور در شهرستان طارم اطلاع داد و توضیح داد: این کارخانه برای نخستین بار در کشور اقدام به فرآوری و مدیریت علمی پسماندهای کارخانجات روغن کشی زیتون نموده و بهره وری در حوزه صنایع تبدیلی زیتون نمودی واقعی می یابد.

نخستین کارخانه فراوری فرآورده های جانبی از تفاله زیتون احداث شد

وی اجرای این طرح را نقطه عطفی در حوزه صنایع تبدیلی زیتون در کشور دانست و بیان داشت: این کارخانه هم اکنون با ظرفیت 14 هزار تن در سال و با جذب ماده خام 20 هزار تن در شهرستان طارم در حال احداث بوده و تا سرانجام سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان میزان سرمایه گذاری ثابت این طرح را 19 میلیارد و 810 میلیون ریال اعلام و تأکید کرد: در این کارخانه تفاله و ضایعات زیتون فرآوری شده و مواد قابل مصرف همچون خوراک دام، روغن، صابون و کربن اکتیو فراوری خواهد شد.

دادلویی از فراوری انرژی های تجدید پذیر و سوخت سبز در کارخانه مذکور اطلاع داد و اضافه نمود: بهره برداری از این کارخانه اثرات زیست محیطی فراوانی به دنبال دارد به طوری که با جمع آوری سالانه حدود 17 هزار تن تفاله زیتون از شهرستان و منطقه مانع از آلودگی رودخانه قزل اوزن شده و مدیریت پسماندها در سه استان همجوار گیلان، قزوین و زنجان در شعاع 50 کیلومتر شکل خواهد گرفت.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان مطرح نمود: مزایای این طرح قابل قیاس با سایر واحدهای روغن کشی نیست و کاملا متفاوت از نظر نحوه روغن کشی، مواد اولیه و محصول نهایی بوده و برای اولین بار در ایران اجرا می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخستین کارخانه فراوری فرآورده های جانبی از تفاله زیتون احداث شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین کارخانه فراوری فرآورده های جانبی از تفاله زیتون احداث شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید