نابودی نیمی از حیات وحش دنیا ظرف 40 سال

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نتایج یک مطالعه نشان می دهد که در مدت 40 سال بیش از نیمی از حیات وحش دنیا در جنگل ها از بین رفته است.

نابودی نیمی از حیات وحش دنیا ظرف 40 سال

به گزارش ایسنا، گروهی از فعالان محیط زیست دریافتند گستردگی و وسعت حیات وحش در جنگل های دنیا تنها در مدت 40 سال حدود 53 درصد کاهش داشته است.

بشر در حال نابود کردن جنگل هاست و این در حالیست که این اکوسیستم ارزشمند، بزرگ ترین متحد طبیعی زمین برای مقابله با پدیده سوء تخریب اقلیم است.

بر همین اساس کارشناسان زیست محیطی از رهبران دنیا درخواست نموده اند تا وضعیت اضطراری اعلام نموده و به توافقی جدید برای طبیعت و مردم دست پیدا نمایند تا پدیده تخریب اقلیم متوقف شده، طبیعت حفظ گردد و سیستم تامین مواد غذایی ثابت باقی بماند.

ارزیابی های دنیای از تنوع زیستی جنگل ها نشان می دهد که از بین رفتن زیستگاه ها و فرسایش آن که عمدتا ناشی از فعالیت های بشر است، 60 درصد از تهدیدهای پیش روی جنگل ها و گونه های جنگلی را شامل می گردد.

در این گزارش آمده است که کاهش تعداد جمعیت حیوانات وحشی و پرندگان در جنگل های استوایی از قبیل آمازون بیشترین میزان بوده است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، طبق اعلام صندوق دنیای طبیعت، جنگل ها زیستگاه بیش از نیمی از گونه های جانوری و گیاهی در نواحی خشکی دنیا هستند که برای سلامت کره زمین ضروری بوده و گازهای گلخانه ای مخرب را جذب می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "نابودی نیمی از حیات وحش دنیا ظرف 40 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابودی نیمی از حیات وحش دنیا ظرف 40 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید