ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن در هرمزگان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، با ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن و غیر استاندارد در آب های هرمزگان، شناورهای دارای گواهینامه استاندارد از موسسات رده بندی جایگزین خواهد شد.

ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن در هرمزگان

اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام اینکه شناورهای تفریحی موجود استانداردهای لازم را برای گشت های ایمن دریایی ندارند، اعلام کرد که مدیریت عالی استان تأکید دارد که شناورهای دارای گواهینامه استاندارد از مؤسسات رده بندی، جایگزین شناورهای غیرایمن شوند.

اله مراد عفیفی پور به رونق بخشی صنعت گردشگری کشورها با بهره گیری از منابع طبیعی اشاره نمود و گفت که می توان سایر محرک های مالی را برای استفاده از منابع طبیعی و خدادادی با ایجاد فرصت های گردشگری فعال کرد و گردشگری دریایی می تواند فرصت های جدیدی را برای رونق مالی و اشتغال ساحل نشینان فراهم کند.

ایشان توجه به مطالبه عمومی مردم را نیز علاوه بر تأکیدات مدیریت عالی استان برای نوسازی ناوگان گردشگری مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود:

بر همین اساس، در دستور کار این اداره کل ابلاغ رسمی جلوگیری از تردد شناورهای غیراستاندارد در بخش گردشگری دریایی واقع شده است؛ زیرا مسئولیت قانونی در برابر سلامت و ایمنی ترددهای دریایی مردم داریم.

عفیفی پور از جمله دغدغه های مسئولان سازمان بنادر برای تحقق مسئولیت های اجتماعی این سازمان را اشتغال مولد برای جامعه محلی و بومیان منطقه در بحث گردشگری دریایی دانست و اعلام کرد که از هیچ حمایت و کوششی در راستای الحاق شناورهای ایمن به چرخه، رفع موانع موجود و رفع نمودن دغدغه های تعاونی های گردشگری فروگذار نخواهیم کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه اعلام کرد سالانه 2 میلیون تردد مسافری در استان هرمزگان ازجمله بندر شهید حقانی تا قبل از احداث بنادر مسافری و گردشگری انجام می شد؛ ولی در حال حاضر شاهد تردد بیش از 20 میلیون نفر مسافر به جزایر خلیج فارس در استان هرمزگان با توسعه زیرساخت ها هستیم که خدمات رسانی باکیفیت به وسیله تعاونی ها می تواند بخش قابل توجهی از این جمعیت را به سمت استفاده مردم از تجربه گشت های ایمن دریایی سوق دهد.

وی با بیان اینکه در زمینه نوسازی و استانداردسازی ناوگان گردشگری دریایی در کشور، هرمزگان به عنوان استان پایلوت مشخص شده است، اضافه نمود:

بازار این صنعت با الحاق شناورهای استاندارد به ناوگان گردشگری دریایی، به شکل چشمگیری رونق می گیرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن در هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت تردد شناورهای غیر ایمن در هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید