مردم جامائیکا علیه نژادپرستی دست به تظاهرات زدند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مردم جامائیکا در اعتراض به قتل سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس این کشور و در همدردی با اعتراض های بین المللی دست به تظاهرات زدند.

مردم جامائیکا علیه نژادپرستی دست به تظاهرات زدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، شهروندان جامائیکایی روز گذشته(شنبه) همچون مردم دیگر کشورهای جهان به قتل اخیر جورج فلوید شهروند آمریکایی توسط پلیس این کشور تظاهرات کردند.

چند صد نفر مقابل سفارت آمریکا در پایتخت جامائیکا گردهم آمدند و برخی از این معترضان پیراهن هایی با جمله زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد و خشونت کافی است بر تن داشتند.

این معترضان خواستار اجرای عدالت در مساله قتل جورج فلوید و شهروندان جامائیکایی که پیشتر به دست نیروهای امنیتی کشته شده بودند، شدند.

یکی از این معترضان در این تظاهرات گفت: اینجا هستم تا به بی عدالتی و تبعیض نژادی اعتراض کنم.

براساس آمارهای رسمی از سال 2000میلادی تا به امروز بیش از سه هزار شهروند جامائیکایی به دست نیروهای اعمال قانون این کشور کشته شده اند.

جورج فلوید 46 ساله، هفتم خرداد ماه در حالی که فریاد می زد زانویت را بردار، نمی توانم نفس بکشم توسط پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به قتل رسید این مساله باعث گسترش موج نارضایتی از تبعیض نژادی و نابرابری در سراسر ایالات متحده و جهان شد.ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "مردم جامائیکا علیه نژادپرستی دست به تظاهرات زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم جامائیکا علیه نژادپرستی دست به تظاهرات زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید