محبوبیت ترامپ 49 درصد شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد میزان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در آستانه سال 2020 میلادی به نزدیک 50 درصد رسیده است.

محبوبیت ترامپ 49 درصد شد

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی مشترک هیل-هریس ایکس حاکی است میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در آستانه سال انتخابات به نزدیک 50 درصد رسیده است.

بر اساس این گزارش 49 درصد آمریکایی ها از عملکرد ترامپ ابراز رضایت نموده اند که این رقم نسبت به نظرسنجی قبلی 8 و 9 دسامبر 3 درصد بیشتر بوده است. 51 درصد آمریکایی ها نیز از عملکرد ترامپ ناراضی بوده اند. این رقم در نظرسنجی قبلی به 54 درصد رسیده بود.

بیشترین میزان حمایت از ترامپ مربوط به جمهوریخواهان بوده است به طوری که 87 درصد جمهوریخواهان از عملکرد ترامپ حمایت نموده اند این رقم در بین دموکراتها به 22 درصد و مستقل ها به 42 درصد رسیده است.

این نظرسنجی قبل از رای مثبت مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ صورت گرفته است. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ارسال مفاد استیضاح ترامپ به مجلس سنا را به تاخیر انداخته است که این اقدام با واکنش تند ترامپ روبرو شده است.

دموکراتها و جمهوریخواهان اختلاف نظر زیادی بر سر نحوه محاکمه و استیضاح ترامپ دارند. پلوسی و سایر دموکراتها خواهان احضار دستیاران و مشاوران ارشد ترامپ به عنوان شهود پرونده هستند و می خواهند از این مساله مطمئن شوند که محاکمه ترامپ بر اساس مفادی که قبلا آماده نموده اند، انجام خواهد شد.

نخستین اتهام ترامپ سوء استفاده از قدرت در تعلیق یاری 400 میلیون دلاری نظامی به اوکراین بوده است. ترامپ به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده است تا درباره فساد اقتصادی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش تحقیق کند. دومین اتهام مطرح شده علیه ترامپ ، جلوگیری و سنگ اندازی از تحقیقات کنگره درباره پرونده رسوایی اوکراین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محبوبیت ترامپ 49 درصد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوبیت ترامپ 49 درصد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید