تدابیر شدید امنیتی در واشنگتن برقرار شد، حضور ترامپ میان تندروها

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از الجزیره، تعدادی از حامیان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواستار در انتخابات 2020 از هم اکنون در واشنگتن در حال برگزاری تجمعی هستند که قرار است از مرکز شهر تا دیوان عالی آمریکا را بپیمایند.

تدابیر شدید امنیتی در واشنگتن برقرار شد، حضور ترامپ میان تندروها

بر اساس اعلام این رسانه، تدابیر امنیتی شدیدی در شهر واشنگتن برقرار شده است؛ بسیاری از راستگرایان افراطی و تندرو های هوادار ترامپ قرار است با تجمع در این مکان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اعتراض نمایند.

تصاویر ارسالی از سوی بعضی رسانه ها از حضور کاروان خودروهای همراه ترامپ در این تجمع خبر می دهد.

پیشتر نیز اعلام شده بود که گروه های راست افراطی قرار است امروز شنبه به نشانه حمایت از ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر وقوع تخلف در انتخابات 2020، به خیابان های واشنگتن دی سی بیایند.

بعضی گروه های چپ گرای حامی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا هم قرار است، برای مقابله به مثل، به خیابان بیایند.

ترامپ دیروز در حمایت از اقدام هواداران افراطی خود، در پیامی توئیتری مدعی شد: دیدن چنین حمایتی دلگرم نماینده است. حتی ممکن است در کنارشان توقفی نموده و سلامی بدهم. در این انتخابات تقلب شد.

این در حالی است که کارشناسان از پتانسیل تجمعات اعتراضی واشنگتن برای ایجاد آشوب و خشونت، ابراز نگرانی نموده اند.

به گفته کریستوفر رودریگرز مدیر امنیت ملی و شرایط اضطراری واشنگتن، تا کنون ده ها گروه افراطی که هر یک ده ها عضو دارند، برای شرکت در این تظاهرات اعلام آمادگی نموده اند. وی همچنین مدعی شده بود که به تجمع نمایندگان اجازه حمل سلاح داده نخواهد شد.

وقوع آشوب های پساانتخاباتی از مدت ها قبل با توجه به رقابت تنگاتنگ نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات و همچنین عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ، مطرح بوده است.

درحالی که آرای ایالت جورجیا به طور دستی در حال بازشماری است؛ ترامپ به طور ضمنی ناکامی در ایالت کلیدی آریزونا را پذیرفته؛ اما همچنان می گوید که پیروزی در ایالت پنسیلوانیا را از آن خود خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تدابیر شدید امنیتی در واشنگتن برقرار شد، حضور ترامپ میان تندروها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر شدید امنیتی در واشنگتن برقرار شد، حضور ترامپ میان تندروها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید