فروش بیش از 100 میلیون تومانی بهارانه کتاب در آذربایجان غربی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، رسول بابازاده، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، به مناسبت برگزاری طرح بهارانه کتاب 1400 و با هدف حمایت از کتابفروشان و نویسندگان، از کتابفروشی سلیمی در ارومیه بازدید کرد و در جریان مسائل و مسائل آن ها نهاده شد.

فروش بیش از 100 میلیون تومانی بهارانه کتاب در آذربایجان غربی

وی در حاشیه این بازدید در گفت وگویی با خبرنگار ایبنا گفت: با شیوع کرونا اصحاب فرهنگ و هنر بیش از سایر اقشار دچار ضرر و زیان شده اند که باید یاری کنیم این ضرر و زیان تا حد امکان جبران گردد، و این در خانه ماندن و به قولی قرنطیه خانگی فرصت مغتنمی برای خواندن کتاب و افزایش آگاهی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: از آغاز طرح بهارانه کتاب 1400 در این استان، بیش از یک میلیارد ریال کتاب به وسیله 19 کتابفروشی فعال عضو این طرح در استان به فروش رسیده است که در این شرایط رقم قابل قبولی محسوب می گردد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی با یادآوری اینکه طرح بهارانه کتاب 1400 از 17 خرداد آغاز شده و تا بیست و سوم همین ماه در کتابفروشی های عضو طرح در استان آذربایجان غربی ادامه دارد، گفت: کتابفروشی سلیمی در مکانی که هم اکنون حاضر و به فروش کتاب مشغول است، اجرای یکی از طرح های ارائه شده خود در مرکز کتاب ایران با اسم باغ کتاب را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان غربی آغاز نموده و فعالیت خوبی را در این راستا دارد.

بابازاده ادامه داد: از استان ما 19 کتابفروشی در طرح بهارانه کتاب 1400 ثبت نام نموده اند که از این تعداد کتابفروشی 9 مورد از ارومیه و 10 کتابفروشی از شهرستان های استان است؛ کتابفروشی های پرهام، درنا، سلیمی، علوم دانشگاهی، ایران کتاب، پاتوق کتاب ارومیه، ختایی و بشری از ارومیه،بعلاوه کتابفروشی زارع، شهر کتاب بوکان، موکریان، کتاب پیغام، کتاب مهرگان، کتاب و نوشت افزار پژوهش، کتابسرای موکریان، کتابفروشی صالحی، کتاب گزینگ، کتابفروشی امام شافعی سردشت از شهرستان های نقده، سردشت، میاندوآب، مهاباد و بوکان هم در طرح بهارانه کتاب 1400 مشارکت دارند.

وی در انتها سخنان خود امکان خرید غیرحضوری در شرایط حاضر، یاری به نقدینگی کتابفروشی ها، افزایش مراجعه به کتابفروشی ها، تشویق مردم به مطالعه و بازدید از کتابفروشی، یاری به کتابفروشان برای خروج از رکود بازار، ایجاد انگیزش در مردم و اهل کتاب در جهت انس با کتاب، نشر و خروج از بیکاری و تنگنای ایجادشده به وسیله بیماری کرونا را از جمله مزایای برگزاری طرح های فصلی اسم کرد.

از فروش کتاب درسی محروم هستیم

بعلاوه در جریان بازدید معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی از کتابفروشی های عضو طرح بهارانه کتاب 1400، نعمت سلیمی، مدیر کتابفروشی سلیمی در گفت وگویی با خبرنگار ایبنا، گفت: طرح تابستانه کتاب که از 17 خردادماه آغاز شده است، توانسته است بخش کوچکی از مسائل کتابفروشی ها را در این اوضاع حل نماید.

سلیمی اضافه کرد: از آغاز طرح تا به امروز تقریبا 450 جلد کتاب فروخته ایم که در این راستا 150 نفر از کتابفروشی سلیمی خرید نموده اند که از این آمار 25 درصد این فروش ها در حوزه کودک و 75 درصد را کتاب های بزرگسال شامل می گردد.

وی ادامه داد: متاسفانه تعطیلی مدارس و شیوع بیماری کرونا باعث اُفت فروش کتاب شده است که امیدواریم این معضل به زودی حل گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "فروش بیش از 100 میلیون تومانی بهارانه کتاب در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بیش از 100 میلیون تومانی بهارانه کتاب در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید