عراق، شرط حلبوسی برای الزرفی درباره احزاب سنی، درخواست ائتلاف مالکی از صالح درباره فراکسیون اکثریت

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یک عضو مجلس عراق از شرط غیر عملی رئیس مجلس این کشور برای عدنان الزرفی در کسب موافقت احزاب سنی اطلاع داد.

عراق، شرط حلبوسی برای الزرفی درباره احزاب سنی، درخواست ائتلاف مالکی از صالح درباره فراکسیون اکثریت

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، باسم خزعل عضو مجلس عراق بیان کرد که محمد الحلبوسی رئیس مجلس این کشور یک شرط غیر عملی برای عدنان الزرفی در مقابل کسب موافقت نیروهای سنی قرار داده است.

خزعل در تبادل نظر با المعلومه گفت که الحلبوسی از الزرفی خواسته تا برای کسب حمایت فراکسیون های سنی٬ 90 امضا از نیروهای شیعه جمع کند؛ این درحالی است که جمع کردن 90 امضا از بیشتریت شیعه که مخالف الزرفی هستند امری سخت و البته غیرعملی به نظر می رسد.

وی اضافه نمود که بیشتر نمایندگان فراکسیون های شیعه٬ نخست وزیری عدنان الزرفی را به طور کامل رد می نمایند و بنابراین شرط الحلبوسی هرگز عملی نخواهد شد.

خزعل اظهار داشت که فراکسیون های سنی و کرد کوشش می نمایند تا موضعشان درباره کابینه الزرفی٬ منجر به شکست توافق سیاسی احزاب نشود.

نماینده مذکور مجلس عراق همچنین به معامله الحلبوسی برای ماندن نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق در کابینه وزارتی الزرفی اشاره نمود.

عالیه نصیفاز نمایندگان ائتلاف دولت قانون گفت احزاب طی نشست هایی که در منزل هادی العامری رئیس ائتلاف فتح و نیز در دفتر سیاسی جریان صدر برگزار شد٬ توافق کردند تا نام مصطفی الکاظمی را به عنوان جایگزین عدنان الزرفی معرفی نمایند.

از سوی دیگر حسن السنید نماینده ائتلاف دولت القانون در مجلس عراق در تبادل نظر با المعلومه در مورد موضع این ائتلاف درباره مذاکرات برای تشکیل دولت آینده گفت که ائتلاف دولت قانون از ابتدا با اجماع کمیته هفت نفره برای فراکسیون بیشتریت همراه بود تا موضع ملی دارای اختلاف نظر نباشد.

وی ادامه داد که از رئیس جمهور می خواهیم تا مسئولیت خود در برخورد یکسان با فراکسیون ها را بر عهده گرفته و در راستای تحقق اجماع کامل برای فراکسیون بیشتریت بر اساس توافق میان کمیته هفت نفره عمل کند.

اسعد البدری عضو مجلس عراق روز گذشته بیان کرد که فراکسیو ن های سیاسی٬ مصطفی الکاظمی را برای کنار زدن عدنان الزرفی از ماموریت تشکیل دولت معرفی کردند؛ درحالی که رویکرد الکاظمی نیز مانند الزرفی بوده و نمی تواند رای اعتماد مجلس را به دست بیاورد.

وی اظهار داشت که مطرح کردن نام مصطفی الکاظمی در حال حاضر یک توافق سیاسی برای شکست کابینه الزرفی بوده و البته کسب رای اعتماد برای دولت الزرفی بسیار سخت شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، شرط حلبوسی برای الزرفی درباره احزاب سنی، درخواست ائتلاف مالکی از صالح درباره فراکسیون اکثریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، شرط حلبوسی برای الزرفی درباره احزاب سنی، درخواست ائتلاف مالکی از صالح درباره فراکسیون اکثریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید