الهام علی اف فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در پیغام نوروزی ضمن تبریک به مردم این کشور، از برنامه های خود درباره تحولات سخن گفت.

الهام علی اف فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز شنبه فرا رسیدن ایام نوروز را به مردم این کشور تبریک گفت و از اجرای برنامه هایی در منطقه قره باغ کوهستانی اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری ترند نیوز در بخشی از پیغام الهام علی اف آمده است: عید نوروز را صمیمانه به شما تبریک میگویم و برایتان آرزوی سلامتی و شادکامی دارم. نوروز با داشتن ریشه های عمیق در سرزمین آذربایجان، جایگاه شایسته ای در گنجینه ارزش های فرهنگی مردم ما دارد. این جشن که تجسم کامل دنیای درونی غنی و دنیا بینی خوش بینانه اجداد ماست، در طول قرن ها به عمیق ترین لایه های وجودی ما نفوذ نموده، به شکل گیری خودآگاهی ملی یاری نموده و به حاملی تبدیل شده است.

در بخش دیگر این پیغام نوروزی آمده است: در لحظات سرنوشت ساز تاریخ، ما ایمان خود را به آینده نیز به لطف نیروی معنوی عطا شده به وسیله جشنواره بهار حفظ کردیم. ما برای سنت های نوروزی ارزش قائل هستیم و آن ها را با همه تنوعشان حفظ می کنیم. این نشان دهنده احترام ما به میراث فرهنگی چند صد ساله خود است.

علی اف در این پیغام یاد و خاطره کشته شدگان در جریان نبرد با ارمنستان را گرامی و گفت: برنامه های خود را برای بازگشت بزرگ به قره باغ با موفقیت اجرا خواهیم کرد.

جنگ بین باکو و ایروان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در تاریخ نهم نوامبر 2020 (19 آبان 1399) با توافق آتش بس به امضای نیکل پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه انتها یافت و روسیه به عنوان میانجی این توافق نقش آفرینی کرد.

جمهوری آذربایجان در این دور از درگیری ها مناطقی از جمله قره باغ را از اشغال ارمنستان خارج ساخت. این دو کشور هنوز در خطوط مرزی درگیری های پراکنده دارند، هرچند که دو طرف مدعی اتخاذ موضع آشتی جویانه هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "الهام علی اف فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهام علی اف فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید