سیاوش دمیریان با تاریخ موسیقی می آید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران (پانا) - کارگاه تاریخ موسیقی سیاوش دمیریان اواخر دی ماه امسال برگزار می گردد.

سیاوش دمیریان با تاریخ موسیقی می آید

شایا اسدی مدیر آموزشگاه شایا اسدی و مدرس موسیقی گفت: کارگاه تاریخ موسیقی سیاوش دمیریان 23 دی ماه امسال از سوی آموزشگاه شایا اسدی برگزار می گردد که این کارگاه قرار است به صورت پروژه ای ادامه دار باشد.

این موسیقیدان در ادامه اعلام کرد: از آنجایی که امروز در اجرای بسیاری از آثار موسیقی کلاسیک خلأ نداشتن دانش کافی از تاریخ موسیقی احساس می گردد تصمیم گرفتیم تا در آموزشگاه موسیقی شایا اسدی پروژه گسترده تاریخ موسیقی را اجرا کنیم البته نه از قرون وسطی، زیرا بسیاری از کارگاه ها و دوره های تاریخ موسیقی از این عنوان آغاز می گردد.

وی اضافه کرد: ما تصمیم گرفتیم نگاهی گسترده تر و ریشه ای تر به این پروژه داشته باشیم و از قبل از تمدن ها و از پیشا تاریخ و پارینه سنگی آغاز کنیم با این دیدگاه که تاثیرات این دوره های آغازین است که جایگاه امروزی تاریخ موسیقی را رقم زده است و این زنجیر هنر در پیشا تاریخ تا مدرن جدایی ناپذیر و غیر قابل خلاصه شدن است.

این هنرمند در ادامه اعلام کرد: بعد از دوره پارینه سنگی دوره نوسنگی و بعد آغاز تمدن ها است. بین النهرین، سومر، بابل، عاشور، مصر باستان، چین، هندوستان، یونان، نقاط عطف موسیقی در یونان باستان، رم باستان و بعد از این ها تازه قرون وسطی و بعد رنسانس، باروک، پیدایش اپرا، مکتب کلاسیک، مکتب رمانتیک، پیدایش مکتب روس، تاثیرات انقلاب کبیر فرانسه در موسیقی، مکتب امپرسیونیسم و تحولات اجتماعی در این دوره، عظمت موسیقی روس در قرن بیستم و در آخر موسیقی مدرن مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل به شکل کامل قرار می گیرد.

مدیر آموزشگاه شایا اسدی در انتها گفت: بعلاوه آثار تمام آهنگسازان با نگاهی کلی چه از نقطه نظر فرم و چه هارمونی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سیاوش دمیریان با تاریخ موسیقی می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاوش دمیریان با تاریخ موسیقی می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید