سیاست دولت سپردن حداکثری امور به دست بخش خصوصی است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، محمدرضا نعمت زاده با اشاره به شرایط حال حاضر و جنگ مالی که از آن تحت عنوان تحریم های همه جانبه خارجی یاد می گردد، اضافه نمود: امروز در شرایطی هستیم که تحریمهای همه جانبه شامل تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، مجلسین و دولت آمریکا، مجلس اتحادیه اروپا و چندین کشور مستقل دیگر بر ما روا شده و در نتیجه صادرات نفتی به کمتر از نصف کاهش یافته است.

سیاست دولت سپردن حداکثری امور به دست بخش خصوصی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این تحریمها در حوزه های دیگر نیز نمود پیداکرده است، اظهار کرد: از سویی نظام بانکی بین المللی به روی سیستم بانک مرکزی و سیستم بانکی کشور بسته شده، و از سوی دیگر محدودیتهای تردد کشتی ها و بنادر اعمال می گردد، نقل و انتقال وجوه از طرق طبیعی خارج گشته و حتی شرکتهای طرف قراردادها از ترس گرفتار شدن در تحریم آمریکا ، همکاری خود را با ایران متوقف و عملا سرمایه گذاری خارجی نیز متوقف شده است.

به گفته وی، کوچک شمردن این محرومیت جهانی را نباید کم خطر انگاشت و اثرات مخرب آن را در فرایند توسعه کشور کمتر از جنگ نظامی دانست چرا که تفاوت این دو در آن است که جنگ مالی بدون خونریزی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه، مانند هر مبارزه دیگری، برنامه ریزی، تعقل، هوشیاری، مقاومت و ایستادگی را رمز موفقیت ارزیابی کرد و گفت: وظیفه خطیر وزارت صنعت، معدن و تجارت که سهم مهمی در اقتصاد ملی دارد، علیرغم روبروه با رشد منفی سال گذشته و ادامه آن در سالجاری باید اولا نسبت به توقف فرایند رشد منفی و ثانیا بهبود شرایط اقدام کند.

وی اضافه نمود: این اقدامات باید در همه ابعاد از جمله کوشش برای برطرف رشد منفی فراوری ناخالص داخلی، رشد منفی فراوریات صنعتی، رشد منفی اشتغال صنعتی، رشد منفی صادرات، رشد منفی بازار کسب و کار، رشد منفی رقابت پذیری و رشد منفی باز بودن اقتصاد است که جمع این همه شرایط نامطلوب در کشور بی سابقه بوده از این رو باید در سهم خود و یاری به سایر دستگاههای مالی و اجرایی کوشش مضاعفی را بروز دهد.

نعمت زاده گفت: نقش دولت صرفا تدوین سیاست های راهبردی کلان و نظارت بر اجرای قوانین و پیشرفت امور است لیکن متأسفانه در شرایط خاص کنونی عملکرد ما به عنوان بخشی از دولت باید به نحوی باشد که از یک طرف پیگیر چنین سیاست ها بوده و از طرف دیگر فراموش نکنیم که ما کماکان در میدان جنگ هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به مدیران استانی از آنان خواست تا دراین شرایط کوشش بیشتری برای حصول اهداف از خود نشان دهند و دراین راستا نکاتی را متذکر شد.

به گفته نعمت زاده، افزایش روحیه وظیفه شناسی و خدمتگذاری، ایجاد شفافیت در همه امور اداری و انعکاس عملکردها ،تسریع امور در روبرو با مردم، ارتقاء سطح دانش و بینش در رابطه با وظایف اداری ،آشنایی کامل به قوانین و مقررات جهت انجام صحیح امور و ارتباط هر چه بیشتر با تشکل های تخصصی از جمله تاکیداتی است که مدیران استانی باید به آن اهتمام ورزند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سیاست دولت سپردن حداکثری امور به دست بخش خصوصی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست دولت سپردن حداکثری امور به دست بخش خصوصی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید