سفر کوتاه تر از آن است که بار سنگین بردارید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مینیمالیزم به ما می آموزد که بیشتر در فکر سفر باشیم تا وسایلی که شاید در سفر مورد استفاده باشند. با خبرنگاران همراه باشید.

سفر کوتاه تر از آن است که بار سنگین بردارید

متن پیش رو، یادداشتی است از آقای دن اریکسون که در سایت میدیم (Medium) منتشر شده است.

او خود را این گونه معرفی می نماید: نویسنده، وبلاگ نویس، و عاشق تمام چیزهای ساده.

من هر سال چند نوبت به مسافرت می روم. به عنوان یک مینیمالیست میانه رو، یاد گرفته ام که سبک سفر کنم. احتیاجی نیست که حتما خود را با یک دست لباس محدود کنید، ولی راه هایی وجود دارد که به شما اجازه می دهند تنها با یک یا دو ساک کوچک سفر کنید. شما چطور به سفر می روید؟

اندازه چمدان من، طی سال ها آب رفته است. نه این که آن را شسته باشم، خودم آن را کوچک تر کردم. پیش ترها یک چمدان با اندازه استاندارد و یک کیف چرمی خورجین طور با خود حمل می کردم. زمانی پی بردم که دو برابر آنچه احتیاج داشتم با خود حمل می کردم. چند سال پیش بود که عاقل تر شدم و راه های مختلفی برای سبک بار شدن پیدا نموده ام.

هشت راه برای سبک باری در سفر

بارتان را نصف کنید

واقعا مجبور نیستید اره گردتان را هم با خود بیاورید. چمدان کوچک تری تهیه کنید. من در حال حاضر از یک چمدان 18 اینچ آتلانتیک استفاده می کنم. اندازه اش تقریبا نصف یک چمدان استاندارد است و همواره می توانم آن را با خود همراه بیاورم، حتی در هواپیماهای کوچک تر. با وجود این که چمدانم چرخ دار هم هست، ولی من در فکر چیزی حتی کوچک تر و کوله مانند هستم.

یک کیف رودوشی کوچک تهیه کنید

کیف شخصی من از هر زمان دیگری کوچک تر است. من کیف چرمی شیک خود را دور انداختم و کوچک ترین کیف رودوشی تیمبوک2 را از رکریشنال اکویپمنت خریدم. این کیف می تواند مک بوک ایر 11 اینچی، تبلت، موبایل، کتاب، کیف پول، کلیدها، کابل ها و چند وسیله کوچک و شخصی دیگر من را نگه دارد، با اینکه این کیف نصف کیف چرمی قدیمی ام است.

لباس های خود را محدود کنید

من برای یک سفر یک هفته ای پنج یا شش دست لباس برمی داشتم. حالا، من سه دست یا کمتر از این اندازه لباس برمی دارم. و اگر یک سفر آخرهفته ای است، یک تا دو دست لباس برمی دارم. حتی اگر یک سفر دوهفته ای پیش رو داشته باشید، باز هم سه دست لباس کفایت می نماید. حتما لباس ها و سبک هایی را انتخاب کنید که چندمنظوره اند و فاصله بین لباس رسمی و غیررسمی را پر می نمایند.

کفش هایتان را محدود کنید

یک جفت کفش راحتی کفایت می نماید، مگر آن که سفرتان کاری باشد. هنوز هم برخی وقت ها، من دو جفت کفش، ولی سبک های بسیار کم وزن و برای حمل آسان برمی دارم.

لوازم الکترونیکی تان را کمتر کنید

یک لپ تاپ کوچک و یک گوشی هوشمند بیشتر احتیاجها را مرتفع می نماید. برخی وقت ها، فقط تبلتم و یک اسپیکر بلوتوث کوچک با خود برمی دارم تا هر جا که می روم بتوانم یک موزیک عالی گوش کنم. ایبوک ریدر و دوربین هم جزو گزینه ها هستند، ولی اگر احتیاجشان ندارید، برندارید. تابه حال چند بار بیش از احتیاجتان وسیله برداشته اید؟ شاید بهتر باشد که این بار سبک سفر کنید.

به وزن و اندازه توجه داشته باشید

اینجا جایی است که من واقعا در فضا صرفه جویی می کنم. شلوارک های پیاده روی، تی شرت های پلی استر و جوراب های ساق کوتاه فضای بسیار کمتری نسبت به شلوارهای معمولی، پیراهن های کتان و جوراب های ساق بلند اشغال می نمایند. البته این بستگی به آب وهوا دارد. وسایل الکترونیکی از هر زمان دیگر کوچک تر شده اند: کروم بوک ها، آیپدهای مینی، و کتاب های الکترونیکی یاری می نمایند فضای خالی بیشتری داشته باشیم. کتاب ها، کاغذها و مجله ها فضای زیادی اشغال می نمایند و وزن بالایی دارند. یک کتاب کاغذی کوچک تمام چیزی است که برمی دارم، اگر اصلا چیزی بردارم.

رخت شویی کنید

تقریبا هر هتلی امکانات شست وشوی لباس را دارد. می توانید خودتان لباس هایتان را بشویید. می توان در مدتی که لباس هایتان شسته و خشک می شوند، چیزی بنویسید یا به کارهای آنلاینتان برسید.

زیاد از حد خرید نکنید

خرید چند سوغاتی در سفر بسیار خوش آیند است، ولی سعی کنید وزن و سایز آن ها را محدود کنید.

هوشمندانه سفر کنید، سبک بار ببندید

من بعلاوه یاد گرفته ام هوشمندانه تر بار سفر ببندم. من تی شرت ها و برخی چیزهای دیگر را در کفش ها جاسازی می کنم.

من پی برده ام که هنوز هم در بیشتر سفرها، بیش از احتیاجم برداشته ام. من چیزهای موردعلاقه ام را می پوشم ولی با این حال تعدادی از وسایلی که آورده ام بلااستفاده می مانند. در آینده قصد دارم که حتی سبک تر مسافرت بروم. این باعث می گردد که جابه جایی از نقطه ای به نقطه دیگر مانند آب خوردن گردد. سبک سفر کنید. از کاری که کردید راضی خواهید بود.

منبع: کجارو / medium.com

به "سفر کوتاه تر از آن است که بار سنگین بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر کوتاه تر از آن است که بار سنگین بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید