زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است، گفت عملکرد سازمان ملی استاندارد باید در جهت افزایش اعتماد سازی و پاسداری از اطمینان مردم باشد

زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است

اسحاق جهانگیری در این جلسه از سازمان ملی استاندارد بعنوان یکی از سازمان های مرجع و پراهمیت کشور یاد کرد و گفت: سازمان ملی استاندارد وظایف خطیر و بسیار سنگینی بر دوش دارد و زندگی همه مردم هم به نوعی متأثر از عملکرد این سازمان است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اعتماد مردم نسبت به نشان استاندارد، خاطر نشان کرد: مردم وقتی نشان استاندارد را بر روی کالایی مشاهده می نمایند این اطمینان برای آنها ایجاد می گردد که حداقل های لازم در استاندارد و ایمنی در فراوری آن کالا رعایت شده است.

وی اضافه نمود: مردم با اطمینان و اعتمادی که نسبت به سازمان ملی استاندارد و نشان استاندارد دارند مطمئن هستند که آنالیز ها و اظهار نظرهای سازمان ملی استاندارد از پشتوانه علمی، فنی و تخصصی خوبی برخوردار است به همین جهت خیالشان نسبت به کالاهای دارای مهر استاندارد آسوده است.

جهانگیری با یادآوری حادثه تلخ چند سال پیش سقوط یک دستگاه آسانسور به علت عدم رعایت الزامات استاندارد و خسارات ناشی از آن، گفت: سازمان ملی استاندارد باید با کوشش در جهت اعتماد افزایی در میان مردم ،از اعتماد و اطمینان مردم نسبت به این سازمان و مهر استاندارد پاسداری و حفاظت کند.

معاون اول رییس جمهور بعلاوه با تاکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد نیازمند حمایت های اقتصادی برای انجام هر چه بهتر وظایف است، توضیح داد: ضروری است سازمان برنامه و بودجه در بودجه های سالانه آینده حمایت های لازم را از سازمان ملی استاندارد انجام دهد تا شاهد بهبود و نوسازی تجهیزات و آزمایشگاه های سازمان ملی استاندارد باشیم.

وی بعلاوه با یادآوری اقدامات ارزنده و عملکرد مثبت نیره فیروزبخت رییس سابق سازمان ملی استاندارد اضافه نمود: ضروری است از کوشش ها و خدمات ارزنده ایشان در دوران تصدی سازمان ملی استاندارد قدردانی کنیم چرا که انصافاً کارنامه و عملکرد خوبی در دوران مدیریت در این سازمان داشتند.

در این جلسه که وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی هم حضور داشتند، شریعتی رییس سازمان ملی استاندارد گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های در دست اقدام این سازمان ارائه کرد.

در این نشست بعلاوه دستورالعمل مواد 21 ، 24، 42، 49 و تبصره 1 ماده 34 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد به تصویب رسید.

پیشنهاد اجرای اجباری استاندارد ژلاتین مورد مصرف در صنایع غذایی با شماره استاندارد 3474 از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و آنالیز نهاده شد و به تصویب رسید.

دو پیشنهاد سازمان ملی استاندارد ایران در راستای اجرای بند 3 ماده 5 قانون تقویت و توسعه نام استاندارد با موضوع معین ساز و کار اخذ هدایا و یاری های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان و هم اجرای تبصره های 1 و 2 ماده 17 ضوابط اجرایی استاندارد های اجباری و تشویقی با موضوع مصرف منابع ناشی از اخذ ودیعه از صاحبان علامت استاندارد هم در این جلسه مورد بحث و گفتگو نهاده شد و تصویب شد.

سازمان ملی استاندارد ایران بعلاوه گزارشی از آخرین شرایط اجرای استانداردهای 85 گانه صنعت خودرو ارائه کرد که مقرر شد این سازمان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت از خودرو سازان بخواهد اجرای استانداردهای به جامانده را در دستور کار خود قرار داده و گزارش عملکردشان را به صورت مستمر به سازمان ارائه دهند.

بحث و گفتگو در مورد تفکیک امور حاکمیتی و تصدی گری سازمان ملی استاندارد ایران موضوع بند 3 ماده 35 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید