دستبرد مالی به شرکت های تجاری با سوءاستفاده از هوش مصنوعی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، برخی هکرها و کلاهبرداران با طراحی فایل های صوتی و تقلید دقیق از صدای مدیران شرکت های تجاری با سوءاستفاده از پیشرفت فناوری هوش مصنوعی، در حال وارد آوردن خسارات مالی سنگین هستند.

دستبرد مالی به شرکت های تجاری با سوءاستفاده از هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از آسین ایج، پیشرفت فناوری هوش مصنوعی اگر چه از جهاتی به نفع دنیای فناوری تمام شده، اما زمینه سواستفاده و فریبکاری را نیز فراهم آورده و برخی کلاهبرداران حرفه ای با تقلید صدای واقعی مدیران شرکت های فناوری این اصوات را در تماس تلفنی با زیردستان آنها پخش کرده و دستورات دروغینی را برای پرداخت پول از طرف آنها صادر می کنند.

یافته های محققان امنیتی نشان می دهد، جانیان آنلاین از اصوات طراحی شده با هوش مصنوعی برای جازدن خود به عنوان مدیران و کارکنان ارشد شرکت های فناوری سواستفاده می کنند و به عنوان مثال به مدیر مالی یک شرکت دستور می دهند تا مبالغ کلانی را از حساب یک شرکت به حسابی دیگر منتقل کنند.

تا به حال از این روش برای سرقت پول در چندین مورد استفاده شده و متخصصان امنیت سایبری هشدار می دهند اگر روش های نوین امنیتی برای مقابله با این نوع اقدامات وضع نشود، در آینده ای نزدیک شاهد گسترش آن خواهیم بود. علت موفقیت این روش، کیفیت بالای فایل های صوتی تهیه شده بدین شیوه به علت پیشرفت هوش مصنوعی است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دستبرد مالی به شرکت های تجاری با سوءاستفاده از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستبرد مالی به شرکت های تجاری با سوءاستفاده از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید