دریاچه عروس ایران را می شناسید؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، امروز قصد داریم به دریاچه عروس ایران که در روستای حلیمه جان واقع شده است، سر بزنیم.

دریاچه عروس ایران را می شناسید؟

نقد و بررسی کالاهای دیجیتال: امروز قصد داریم به دریاچه عروس ایران سر بزنیم؛ دریاچه ای که در استان گیلان شهرستان رودبار روستای حلیمه جان واقع شده است.

دریاچه عروس، دریاچه ای است در میان جنگل که به خاطر زیبایی منحصر به فردش لقب عروس را دریافت نموده است.

بخش شگفت انگیز و فوق العاده این دریاچه رنگ آن است؛ این دریاچه قبل از ظهر به رنگ جنگل و بعد از ظهر به رنگ آسمان در می آید.

شاید دریاچه عروس کمی ناشناخته باشد و به همین علت محیطی بکر و طبیعتی دست نخورده دارد. علاوه بر آن سکوت جنگل و نسیم خنک صبحگاهی فضای مناسبی را برای مدیتیشن فراهم می نماید.

برترین زمان برای سفر به روستای حلیمه جان اوایل اردیبهشت تا اواخر تابستان است.

البته که روستای حلیمه جان برترین پاییز را هم دارد، اما به هرحال به علت راستا های گل آلود و لغزنده، بهتر است که از سفر در فصول سرد به این روستا صرف نظر کنید.

اقامت گاه بوم گردی در این روستا هم وجود دارد که می توانید شب را در آنجا سپری کنید و یا از روستاییان خانه اجاره کنید و یا حتی چادر بزنید.

چطور می توانیم به دریاچه عروس برویم؟

برترین راستا دسترسی به روستای حلیمه جان، آزاده راه تهران-قزوین است. آزاده راه را به سمت منجیل و رودبار طی کنید تا به توتکابن برسید. بعد از آن تابلوی روستای حلیمه جان را خواهید دید. سپس وارد خروجی روستای حلیمه جان شوید و از روستا تا دریاچه عروس را پیاده روی کنید.

منبع: توریسم آنلاین

به "دریاچه عروس ایران را می شناسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه عروس ایران را می شناسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید