دادگر: امیدوارم در هند سهمیه های المپیک را بگیریم، پسرم با هزینه شخصی در رکوردگیری حضور داشت

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: امیدواریم اولین سهمیه های المپیک را از مسابقات هند بدست آوریم.

دادگر: امیدوارم در هند سهمیه های المپیک را بگیریم، پسرم با هزینه شخصی در رکوردگیری حضور داشت

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی در نشست خبری خود که سه شنبه 16 بهمن ماه در محل فدراسیون برگزار گردید، گفت: در آستانه رقابت ها هستیم تیم ملی 27 بهمن عازم مسابقات دهلی نو خواهد بود که امیدواریم اولین سهمیه های المپیک را بدست آورند. 9 رویداد داریم که سهمیه توزیع می گردد. البته مسابقات اولیه شاید سخت تر باشد و در آخرین مسابقه که آسیایی است راحت تر باشد. ما سعی می کنیم در تمامی مسابقات جام جهانی کسب سهمیه به جز مکزیک شرکت کنیم. مکزیک هم راهش دور است و هم با جا به جایی های خاص رو به رو است که فدراسیون به این نتیجه رسید که در آن حاضر نگردد.وی ادامه داد: ما تاکنون هشت سهمیه المپیک گرفتیم و سعی می کنیم آن را بیشتر کنیم. همچنین در اهداف پروازی صاحب سهمیه شویم و در این دوره صاحب مدال شویم. هرچند که با مسائل اقتصادی و کمبود مهمات فشنگ و ساچمه روبرو هستیم. با این شرایط پیروز به کسب نتایج خوبی شدیم و در مسابقات جهانی کره نتایج خوبی به دست آمد هرچند که فقط نتیجه ضعیف بازی های آسیایی جاکارتا دیده شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسائل اردوی هانوفر برطرف شده، گفت: تیم ملی در سال های گذشته به اردوی هانوفر می رفت اما این دوره به دلیل نیامدن دعوت نامه و تعطیلات سال نو انجام نشد ولی اردویی در دورتمند تدارک دیدیم که تیم ملی در آن حاضر گردد. فقط شهر و زمان اردو تغییر نموده است. برای جبران نیز ما تیم ملی را چند روز زودتر به هند اعزام می کنیم که مسائلشان برطرف گردد.دادگر در مورد تأمین فشنگ و ساچمه گفت: مهمات یا از خارج وارد می گردد و یا از اردوهای خارجی تهیه می گردد. فراوری نمایندگان داخلی نمی توانند جوابگوی ما باشند و این ساچمه و فشنگ هایی که اعضای تیم ملی می خواهند مسابقه دهند متفاوت است. بعضی از فشنگ ها به اسلحه ها نمی خورد و باید تست های لازم انجام گردد. این کار پیچیده و فنی است که کار را سخت می نماید. برای جبران این موضوع با هزینه های گزاف به اردوی خارجی می رویم تا مسائل مهمات برطرف گردد. با تحریم ها مسائل بیشتر شده اما ما با همه مسائل به جنگ سایر رقبا می رویم با وجودی که از حداقل امکانات بهره مند هم نیستیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در مورد اینکه سال گذشته هر ملی پوش روزانه 550 هزار تومان هزینه داشت و سال جاری دو برابر شده است، خاطر نشان کرد: ما در تمرینات با فشنگ داخلی تمرین می کنیم ولی در مسابقات با فشنگ خارجی که اینها مسائلی است که با آن روبه رو هستیم. با یکی دو اسپانسر صحبت نموده ایم. با یکی دو نفر هم در حال مذاکره هستیم اما نتوانستیم جذب کنیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: ما در مقابل رسانه ها جوابگو هستیم اما دوست داریم بیشتر عمل کنیم تا صحبت. هر سه ماه یکبار نشست می گذاریم تا صحبت کنیم. ما قبل جاکارتا از سماکین و ماکسیموویچ استفاده کردیم و نتیجه آن را هم در مسابقات جهانی کره دیدیم. اما بعد از جاکارتا با اتمام قرارداد ماکسیموویچ، او با قرارداد بالایی جذب ژاپن شد و ما هم از مربی داخلی استفاده می کنیم. در تپانچه از حضور سماکین و در اهداف پروازی از مربیان داخلی استفاده می کنیم.

او در مورد وضعیت اقتصادی و بدهی فدراسیون تیراندازی گفت: زمانی که فدراسیون را تحویل گرفتیم 17 میلیارد بدهی داشت. 4 میلیارد را به هر طریقی پرداخت کردیم و سعی کردیم بدون بدهی کار را ادامه دهیم تا بدهی به بار نیاید. حتی با شیب ملایم هم پرداخت بدهی ها را انجام دادیم. قرار است با یاری وزارت و کمیته بخشی دیگر از آن را نیز پرداخت کنیم. در حال حاضر 13 میلیارد بدهی وجود دارد.دادگر در مورد نشست سالیانه عمومی در کیش گفت: سعی می کنیم بر خلاف فدراسیون در دوره های گذشته، به موقع مجمع را برگزار کنیم. سال جاری اتفاق خوبی افتاد که هیأت ها را در مناطق آزاد راه اندازی کردیم. در کیش رئیس هیأت معین شد و او مصر بود که مجمع در آنجا برگزار گردد. همه هزینه ها به عهده اسپانسر فدراسیون و هیأت کیش است. در مورد هزینه ها باید بگویم خیلی از فدراسیون ها در مشهد برگزار می نمایند که هزینه مشهد و کیش یکسان است تقریباً. میزبان هم اعلام نموده است که اگر کسی بخواهد با خانواده برود آنها میزبان خوبی برای آنها هستند.

او در مورد فعالیت پسرش در اهداف پروازی نیز پاسخ داد: پسر من در ماده اسکیت کار می نماید. در کشور ما شرکت نمایندگان در این رشته بسیار کم هستند. پسر من در فدراسیون قبل هم حضور داشت و کارت داشت. اما در این دوره حضورش پررنگ تر شد. با هزینه شخصی در رکوردگیری ها حضور داشت و توانست رکورد خوبی را به ثبت برساند و چون رکورد خوبی داشته به تیم ملی دعوت شده است. دو نفر اول برای اردوی قطر با هزینه فدراسیون، دو نفر بعدی با 50 درصد هزینه فدراسیون و نفرات بعدی با هزینه شخصی به این اردو اعزام می شوند.

او در مورد اینکه گفته شده پسر دادگر ژن خوب است و برای اسکیت مربی و اردوی خارجی در نظر گرفته شده است، گفت: متأسفانه بعضاً بعضی رسانه ها بر خ لاف اخلاق رفتار می نمایند. اردوی خارجی در کار نبوده و گفته شده حضور مربی خارجی به دلیل پسر اوست. در کشور ما از هنریک آروانیان که مربی داخلی است استفاده می کنیم. من اینها را تکذیب می کنم و ما نه اردو و نه مربی خارجی داشتیم و نه پول اضافه ای برای این موضوع انجام خواهیم داد. پسر من در تیم ملی الف نیست و در اردوی تیم ملی ب است که اگر بود چقدر در این مورد شانتاژ می کردند

دادگر در ادامه گفت: با توجه به پیشینه در تفنگ پیشرفت بیشتری داشتیم و بعد در تپانچه. ما در اهداف پروازی توفیقی نداشتیم ولی این دلیل نمی گردد که به آن بی توجه باشیم. هر چند که در این رشته هم با کمبود مهمات روبرو هستیم اما امیدواریم که بتوانیم در این رشته سهمیه المپیک کسب گردد.

وی در مورد حقوق ورزشکاران و اعتبار لازم برای کسب سهمیه المپیک گفت: در حالی که سال 2019 سال کسب سهمیه المپیک است وزارت و کمیته بر اساس احتمال کسب سهمیه اعتبار می دهند. در مورد حقوق ورزشکاران به این جمع بندی رسیدیم که برای کسانی که در اردو هستند تغذیه و اسکان رایگان و برای کسانی که در تیم ملی هستند یک تا یک و نیم میلیون و برای کسانی که سهمیه المپیک می گیرند بر اساس مقرراتی که در کمیته تصویب می گردد مبلغی را در نظر می گیریم. البته این برای رشته های مختلف شاید متفاوت باشد و اینها همه با تصویب کمیته المپیک انجام خواهد شد.

وی در مورد عدم حضور لازلو در تیراندازی و اینکه غیبتش چه آسیبی به تیراندازی ایران زده است و اینکه شنیده می گردد سماکین مربی خیلی حرفه ای نیست گفت: لازلو مربی بزرگی بود که تکنیک های فنی را به ایران آورد اما او بعد از المپیک دوره قبل با گلایه و ناراحتی به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش ایران را ترک کرد و در دیدار با ما هیچ رغبتی به حضور در ایران نداشت و از بازگشت به ایران امتناع کرد. سماکین مربی بسیار خوبی است. البته می خواهم در اردوهای ورزشکاران بدون حضور مربیان، دبیر فدراسیون و … با ملی پوشان صحبت کنم و مسائلشان را آنالیز کنم.

دادگر در مورد جنگ بین فوتبالیست ها و غیر فوتبالی هایی که این روزها وجود دارد گفت: من هیچ موضعی در این خصوص نمی گیرم ولی با توجه به اینکه در هیأت اجرایی هستم می بی نم که همه نظرشان این است که به رشته های غیر فوتبالی هم بیشتر توجه گردد.

علی دادگر در حین این نشست به نقد بعضی از نقد و بررسی کالاهای دیجیتال بر این رشته اشاره نمود که بعضاً مغرضانه است که خبرنگار مربوطه هم با ناراحتی قصد پاسخ دادن به این موضوع را داشت که سبب عصبانیت رئیس فدراسیون شد و اکثر نقد و بررسی کالاهای دیجیتال حاضر به عصبانیت دادگر اشاره نموده و به آن معترض شدند.

در این نشست رضا ملک محمدی دبیر فدراسیون، کوهرنگی نایب رئیس بانوان و رسولی عضو کمیته تیم ملی نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دادگر: امیدوارم در هند سهمیه های المپیک را بگیریم، پسرم با هزینه شخصی در رکوردگیری حضور داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگر: امیدوارم در هند سهمیه های المپیک را بگیریم، پسرم با هزینه شخصی در رکوردگیری حضور داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید