خبرنگاران سرپرست فرمانداری بوکان: رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین های ماه محرم لازم است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مهاباد- خبرنگاران- سرپرست فرمانداری بوکان گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری آیین های سوگواری ماه محرم توسط هیات های مذهبی لازم است و مسوولان این هیات ها ملزم به رعایت آن در ایام تاسوعا و عاشورا هستند.

خبرنگاران سرپرست فرمانداری بوکان: رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین های ماه محرم لازم است

لقمان خسروپور روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونای این شهرستان اضافه نمود: با شیوع کرونا و همه گیر شدن آن در جامعه ، متاسفانه بسیاری از برنامه های مذهبی و غیرمذهبی با وقفه روبرو شد ولی در ایام محرم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برابر با ضوابط خاص و دستور ستاد ملی مدیریت کرونا برگزار می گردد.

وی ادامه داد: مراسمات عزاداری ایام محرم با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی همچون استفاده تمامی حاضران از ماسک، رعایت فاصله حداقل 2 متر و حداکثر بازه زمانی 2 ساعت در فضای باز برگزار خواهد شد.

سرپرست فرمانداری بوکان با بیان اینکه قبل و بعد از مراسم عزاداری، گندزدایی محل توسط شهرداری انجام می گیرد: اضافه نمود: نباید در این ایام به گونه ای رفتار کنیم که آیین های سوگواری باعث ابتلای بعضی افراد به ویروس کرونا شویم.

وی گفت: برابر دستور ستاد ملی مدیریت کرونا جابه جایی و حرکت هیات های مذهبی در سطح شهرستان حتی در روزهای تاسوعا و عاشورا ممنوع بوده و آیین ها باید در فضای باز برگزار گردد.

وی با اشاره به برگزاری بعضی مراسم ها در خانه باغ های بوکان گفت: متاسفانه مشاهده شده که بعضی از شهروندان بدون توجه به حساسیت موضوع، اقدام به برگزاری آیین های مختلف می نمایند که این امر در شیوع بیماری کرونا موثر بوده و آن را تشدید می نماید.

خسروپور افزود: نیروی انتظامی با تمامی خانه باغ ها و اماکن خصوصی که اقدام به برگزاری مراسم نمایند باید برخورد نموده و در صورت لزوم اقدام به قطع انشعاب برق این مکان ها کند.

وی در مورد برگزاری آزمون سراسری کنکور در این شهرستان نیز بیان نمود: کارشناسان ستاد پیشگیری از بیماری کرونا از تمامی حوزه های برگزاری آزمون سراسری بازدید نموده تا در صورت وجود مشکل در اسرع وقت برطرف شوند.

وی با بیان اینکه حضور بازرسان مرکز بهداشت در تمامی حوزه های برگزاری آزمون سراسری الزامی است، گفت: تمامی افراد حاضر در مراکز حوزه های برگزاری آزمون سراسری از جمله دانش آموزان، مراقبان و بازرسان، ملزم به رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک هستند.

با وجود کاهش تعداد مبتلایان و مرگ ناشی از ویروس کرونا در این شهرستان، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی لازم و لازم است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سرپرست فرمانداری بوکان: رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین های ماه محرم لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرپرست فرمانداری بوکان: رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین های ماه محرم لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید