خبرنگاران رکورد فراوری گوشت مرغ در گلستان شکسته شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گرگان - خبرنگاران - استاندار گلستان گفت که طی 2 روز گذشته رکورد فراوری روزانه گوشت مرغ در استان شکسته شد و به رقم 940 تن رسید.

خبرنگاران رکورد فراوری گوشت مرغ در گلستان شکسته شد

هادی حق شناس شامگاه آدینه در جلسه استانی قرارگاه بازار مرغ با حضور رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: این استان ضمن تامین مرغ مورد احتیاج خود، حدود یک چهارم مرغ مورد احتیاج تهران را تامین می نماید.

وی پیش بینی کرد که طی 2 تا سه هفته آینده، روزانه حدود 600 تن مرغ فراوریی گلستان به تهران ارسال گردد.

مرغ فراوریی گلستان در تامین احتیاج کشور نقش ویژه دارد بطوری که قبل از شیوع کرونا روزانه به طور متوسط 700 تن مرغ در استان کشتار شده و بیش از 600 تن آن روانه استان های دیگر می شد.

وی گفت: با هدف سازماندهی مجدد فراوری و توزیع مرغ، فراورینمایندگان گلستانی متعهد شده اند علاوه بر تامین مرغ مورد احتیاج استان ، یک سوم مرغ مورد احتیاج بازار استان تهران را نیز تامین نمایند.

استاندار گلستان اظهار امیدواری کرد که با توجه به افزایش قیمت مرغ به 249 هزار ریال، اگر همراه با فراوری، توزیع هم به خوبی انجام گردد، التهاب بازار کاهش یافته و گوشت مرغ با قیمت مصوب به دست مصرف نماینده برسد.

گلستان استان تعیین تهران در تامین روزانه گوشت مرغ مصرفی ساکنان آن است.

این استان از قطب های مهم صنعت پرورش مرغ در کشور با سرمایه گذاری زیرساختی 30 هزار و 695 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای 12 هزار و 853 تن به شمار می رود.

گلستان هزار و 9 واحد مرغداری با ظرفیت اسمی جوجه ریزی 30 میلیون و 600 هزار قطعه در هر دوره پرورش دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رکورد فراوری گوشت مرغ در گلستان شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رکورد فراوری گوشت مرغ در گلستان شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید