خبرنگاران رشد 71 درصدی سرمایه گذاری مصوب خارجی در بخش صنعت و معدن

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران- خبرنگاران- حجم کل سرمایه گذاری خارجی مصوب بخش صنعت، معدن و تجارت از ابتدای سال جاری تا سرانجام مهرماه یک میلیارد و 22 میلیون دلار به ثبت رسید که در هم سنجی با پارسال رشد 71 درصدی نشان می دهد.

خبرنگاران رشد 71 درصدی سرمایه گذاری مصوب خارجی در بخش صنعت و معدن

به گزارش روز یکشنبه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال از آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، در هفت ماهه سال جاری تعداد 102 مورد سرمایه گذاری خارجی با ارزش سه میلیارد و 700 میلیون دلار در کل کشور به تصویب رسید که بخش صنعت، معدن و تجارت با 75 مورد سرمایه گذاری به حجم یک میلیارد و 20 میلیون دلار، به ترتیب سهم 73 درصدی و 27 درصدی را به خود اختصاص داده است.

سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت طی هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد رشد 36 درصدی داشته است.

در دوره مورد آنالیز از لحاظ حجم سرمایه گذاری سهم بخش صنعت 84 درصد، معدن 6.7 درصد و تجارت 9.3 درصد است.

از 75 مورد سرمایه گذاری خارجی در این بخش، 28 شرکت با 100 درصد سهام دار خارجی، 39 شرکت به صورت مشارکتی با شرکای داخل (J.V) و هشت مورد به صورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT بوده است.

بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در دوره مورد آنالیز در گروه های ساخت کک، فرآورده های حاصل از تصفیه نفت، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک و ساخت فلزات اساسی بوده است.

آلمان، در صدر سرمایه گذاران خارجی

چهار کشور نخست از لحاظ ارزش سرمایه گذاری خارجی مصوب آلمان با 343 میلیون دلار، چین با 322 میلیون دلار، ترکیه با 98.7 میلیون دلار و هند با 68 میلیون دلار بودند.

بیشترین تعداد سرمایه گذاری ها توسط کشور افغانستان با 22 مورد بود و کشورهای ترکیه، چین و هند رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده اند.

در این مدت، استان های سیستان وبلوچستان، خوزستان، تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب رتبه­ های نخست تا پنجم را از لحاظ حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب کسب کردند.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سرمایه گذاری خارجی مصوب شامل همه درخواست­ ها اعم از سرمایه گذاری برای ایجاد طرح های جدید، خرید سهام شرکت های موجود و همچنین سرمایه گذاری های خارجی در قالب ترتیبات قراردادی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رشد 71 درصدی سرمایه گذاری مصوب خارجی در بخش صنعت و معدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رشد 71 درصدی سرمایه گذاری مصوب خارجی در بخش صنعت و معدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید