ثبت سه مورد مشکوک به ویروس کرونا در افغانستان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مقامات وزارت بهداشت افغانستان از شناسایی سه مورد مشکوک ویروس کرونا در ولایت هرات خبر دادند.

ثبت سه مورد مشکوک به ویروس کرونا در افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، وزارت بهداشت افغانستان از شناسایی سه مورد مشکوک ویروس کرونا در ولایت هرات اطلاع داد.

مقامات وزارت بهداشت افغانستان اعلام کردند که سه مورد مشکوک ویروس کرونا را در ولایت هرات شناسایی نموده اند. به گفته آنها، از این افراد نمونه برداری شده و برای آزمایش به کابل فرستاده شده است.

شیوع ویروس کرونا در ایران، نگرانی هایی را در سه ولایت هم مرز این کشور با افغانستان شدت بخشیده است.

عبدالحکیم تمنا رئیس اداره بهداشت هرات در این باره گفت: از سه تن مشکوک به بیماری ناشی از ویروس کرونا نمونه برداری شده و تا 24 ساعت آینده نتیجه آزمایش این افراد تعیین اعلام می گردد.

تمنا به رسانه ها گفت در هرات 3 مورد مشکوک بستری بوده و آزمایش آنها به کابل فرستاده شده است. تا به امروز تعیین نیست که سرماخوردگی این افراد آنفلانزا بوده یا اینکه به کرونا مبتلا شدند.

به همین دلیل، وحید مایار سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان نیز گفت: خطر احتمال شیوع ویروس کرونا در افغانستان به دلیل شیوع آن در ایران و روابط گسترده با این کشور همسایه تشدید شده است.

ریاست اداره بهداشت هرات تاکید نمود: طی هفته های گذشته آمادگی لازم برای مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته، اما به دلیل رفت و آمد گسترده مردم از هرات، فراه و نیمروز به این کنترل ورود این ویروس به افغانستان سخت شده است.

ایران امروز(یکشنبه) آمار مبتلایان به این ویروس را 43 نفر و فوتی های این حادثه را 8 نفر اعلام نموده است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "ثبت سه مورد مشکوک به ویروس کرونا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت سه مورد مشکوک به ویروس کرونا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید