توقیف 4 فروند قایق صیادی غیرمجاز در بندرلنگه

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فرمانده یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان از توقیف چهار فروند قایق غیرمجاز که در اطراف جزیره فارور اقدام به صیادی کرده بودند، خبر داد.

توقیف 4 فروند قایق صیادی غیرمجاز در بندرلنگه

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از ایرنا، سرهنگ حسن آزادی جمعه نهم خرداد در تشریح این خبر اظهار کرد: توقیف این قایق ها توسط عوامل پایگاه حفاظت منابع آبزیان شیلات بندرلنگه استان هرمزگان اجرا شده و به همین دلیل هشت نفر متهم نیز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: شناورهای توقیفی به اسکله صیادی بندرلنگه انتقال داده شد تا با تشکیل پرونده قضایی برای برخورد و طی مراحل قانونی به آن رسیدگی شود.

سرهنگ آزادی خاطر نشان کرد: مبارزه با صید غیرمجاز برای حفظ منابع آبزی که به عنوان ثروت ملی محسوب می شود، از وظایف این یگان به شمار می رود.

وی بیان نمود: این استان دارای 22 بندر صیادی، موج شکن و 39 مرکز تخلیه صید است که با برخورداری از4 هزار و 500 فروند شناور صیادی و 31 هزار صیاد فعالیت های گسترده ای برای حفاظت از منافع صیادان و ذخایر آبزیان دارد.

آزادی تاکید کرد: همکاری و حمایت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات تاثیر به سزایی در کاهش تخلف ها دارد و پشتیبانی جامعه صیادی نیز عامل مهمی در ارتقاء فعالیت های این یگان برای برخورد با متخلفان صیادی هرمزگان است.

فرمانده یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان گفت : تلفن 33331434 ستاد یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات هرمزگان برای دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و مقابله با صید غیرمجاز به صورت شبانه روزی جوابگوی مخاطبین این حوزه است.

پایگاه های حفاظت منابع آبزیان هرمزگان شامل 7 پایگاه در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، بندرکلاهی، قشم، ابوموسی، پارسیان است.

شهرستان بندرلنگه در 240 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

سال گذشته 199 فروند شناور صیادی غیرمجاز در هرمزگان توقیف شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "توقیف 4 فروند قایق صیادی غیرمجاز در بندرلنگه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف 4 فروند قایق صیادی غیرمجاز در بندرلنگه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید