بسته پیشنهادی مقتدی صدر برای عبور از بحران مالی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فارس نوشت: رهبر جریان صدر یک بسته پیشنهادی شامل 16 بند را برای عبور از بحران مالی عراق و اجتناب از دریافت وام های داخلی و خارجی ارائه کرد.

بسته پیشنهادی مقتدی صدر برای عبور از بحران مالی

مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق، امروز (شنبه - 7 نوامبر) طی پستی در تلگرام بار دیگر بر ضرورت اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق تاکید نمود و گفت که عراق به دلیل حضور این نیروها، میلیاردها دلار خسارت دیده است.

وی طی پستی طولانی در توئیتر درباره دریافت وام داخلی و خارجی برای عبور از کسری بودجه ایجاد شده در کشور و پرداخت حقوق هایی که دولت فدرال طی چند ماه اخیر نتوانسته به موقع پرداخت کند، هشدار داد و چندین راه حل برای پرهیز از دریافت وام ارائه کرد.

مقتدی الصدر نوشت که بعضی کوشش می نمایند از داخل یا خارج وام بگیرند تا کسری اقتصادی ایجاد شده را برطرف نمایند و اگر میسر شد حقوق کارمندان را پرداخت نمایند در حالی که لازم است این فرایند پرداخت حقوق سازماندهی گردد و اصلاحات و نظارت بر روی آن انجام گردد و کارمندان فضایی یا چند حقوقی یا کسانی که دارای پست های اضافی و غیره هستند، اخراج و حذف شوند.

وی معتقد است که دریافت وام از ارزش واحد پول عراق می کاهد و بحران اقتصادی را تشدید می نماید و به همین دلیل چندین پیشنهاد را که به نظر او از دریافت وام بهتر و مفیدتر است ارائه می نماید که شامل 16 مورد است که در ادامه می آید:

1- جمع آوری عوارض آب و برق و سایر خدمات مشروط به اینکه به دست افرادی امین سپرده گردد.

2- تسهیل اعطای وام های بانکی به دارندگان پروژه های متوسط و عظیم برای اجرای آنها با مشارکت دولت به دلیل تسهیلاتی که در اختیار آنها می گذارد.

3- توسعه کار کشاورزی در عراق به وسیله توزیع اراضی میان افرادی ذی صلاح و دریافت سهام از آنها که دارای منافعی است که بر کسی پوشیده نیست.

4- خصوصی سازی بعضی بخش های عمومی هرچند برای مدتی مشخص با هدف احیای آنها و بازگردادند فراوری به آنها در بخش های صنایع، کشاورزی و ...

5- افشای نام و بازخواست مفسدانی که سرمایه های عراق را طی سالهای گذشته به خاطر هوی و هوس خود یا احزابشان هدر داده اند و این امر به وسیله دستگاه قضایی شفاف و پاک دست و بازگرداندن پولهای به سرقت رفته میسر می گردد.

6- اخراج اشغالگری که موجب خسارت وارد شدن به عراق شده و می گردد و میلیاردها دلار به بهانه حفاظت پوشالی و ساختگی از اراضی عراق زیان وارد نموده است.

7- آنالیز توافقنامه چین و واگذار کردن آن به دستهای افراد امین؛ این امر بسیار بهتر از روی آوردن به توافق نامه های شرم آور دیگر است.

8- حمایت و حفاظت امنیتی از بانک های عراقی از یک سو و نظارت بر فاسدان از سوی دیگر و توقف پمپاژ اقتصادی به خارج از کشور و سازماندهی فعالیت بانک مرکزی.

9- اقدام جدی و سخت برایی بهره برداری از سرمایه های ذخیره شده در عراق..منظور من تنها نفت نیست بلکه سایر سرمایه ها که باید به دور از دستان فاسدان مورد بهره برداری قرار گیرند.

10- جمع آوری اقتصادیات و عوارض گمرکی به وسیله دستهای افرادی امین و جلوگیری از افتادن این امور به دست فاسدان

11- حمایت از سرمایه گذاران و تشویق آنها با حمایت مادی و معنوی در حد امکان

12- تنظیم رتبه بندی حقوق ها و قانون مند کردن و تسویه آنها و اقدام برای سازماندهی حقوق دوره بازنشستگی

13- کوشش برای ثبت الکترونیکی بازرسی از ادارات دولتی و خدمات ارائه شده به شهفرایندان به منظور جلوگیری از فساد.

14- نفت عظیمترین سرمایه و ثروت کشور است لذا باید از آن حفاظت گردد، فاسدان از آن دور نگه داشته شوند و صادرات آن و واردات آن به کشور باید تنها در انحصار دولت باشد.

15- سرمایه گذاری بر روی بخش های مختلف گردشگری به صورت فعال و مثمرثمر

16- توافق میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان برای حل مسائل اقتصادی فیمابین از جمله نفت استخراجی از منطقه کردستان.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "بسته پیشنهادی مقتدی صدر برای عبور از بحران مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته پیشنهادی مقتدی صدر برای عبور از بحران مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید