بایدن در نظرسنجی ملی با اختلاف 10 درصد از ترامپ پیش است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نتیجه نظرسنجی های تازه در آمریکا نشان می دهد که در فاصله کمتر از 60 روز تا انتخابات 13 آبان ریاست جمهوری این کشور، جو بایدن با اختلاف 10 درصدی از دونالد ترامپ پیش است.

بایدن در نظرسنجی ملی با اختلاف 10 درصد از ترامپ پیش است

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، شبکه سی ان ان رسانه وابسته به دموکرات ها و مخالف سرسخت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، گزارشی درباره نتایج تازه ترین نظرسنجی ها درباره شرایط نامزد های انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان) منتشر کرد.

سی ان ان در گزارش امروز دوشنبه خود مدعی شده که پیشتازی جو بایدن بر دونالد ترامپ بر اساس نظرسنجی های مختلف در آمریکا تداوم داشته است.

در ابتدای این گزارش آمده است: نظرسنجی مشترک (شبکه) سی بی اس نیوز و (موسسه) یوگاو نشان داد که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق (آمریکا) تسلطش بر رئیس جمهور در رقابت انتخاباتی 2020 را حفظ کرده است.

طبق این نظرسنجی، بایدن توانسته نظر مثبت 52 درصد از رای دهندگان احتمالی در سطح کل کشور آمریکا را کسب کند و دونالد ترامپ 42 درصد را کسب کرده است.

از جمله موضوعات قابل توجه در این نظرسنجی، پیشتازی نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ویسکانسین است؛ ایالتی که یکی از ایالت های معین کننده در نتیجه نهایی انتخابات است.

بایدن طبق این نظرسنجی، در ویسکانسین 50 درصد آرا را از آن خود کرده و سهم ترامپ 44 درصد بوده است.

به گزارش سی ان ان، اختلاف 10 درصدی بایدن با ترامپ در سطح کشور و همچنین فزونی 6 درصدی او در ویسکانسین، قبل از برگزاری کنوانسیون ملی دو حزب جمهوری خواه و دموکرات به منظور اعلام رسمی نامزد های انتخابات ریاست جمهوری هم وجود داشت.

این رسانه در گزارش خود نوشت: در نظرسنجی هایی که از ابتدای سال (جاری 2020) اجرا شده است، بایدن به طور متوسط با اختلاف 7 درصد (از ترامپ) پیش بوده و اکنون هم به طور میانگین حدود 8 درصد در نظرسنجی های اخیر پیشتاز است.

سی ان ان می افزاید: به طور میانگین، فزونی بایدن (از ترامپ در نظرسنجی ها) هیچ گاه پایین تر از 4 یا 5 درصد نرفته و از 10 درصد هم بالاتر نرفته است.

از نظر این رسانه آمریکایی، اگر برای این نظرسنجی ها بازه اطمینان 95 درصدی در نظر گرفته شود، مزیت و فزونی بایدن بر ترامپ در حد فاصل 6.5 درصدی بوده است.

سی ان ان سپس به انتخابات ریاست جمهوری سال 1992 آمریکا اشاره می کند؛ انتخاباتی که در آن بیل کلینتون فرماندار جوان وقت ایالت آرکانزاس توانست در نهایت جورج بوش پدر رئیس جمهور وقت را شکست دهد و او را به رئیس جمهور تک دوره ای تبدیل کرد.

در گزارش آمده است: بیل کلینتون در نظرسنجی های ابتدایی در کارزار انتخاباتی 1992 با فاصله دو برابری (با بوش) فاصله داشت، اما بعد از کنوانسیون حزب به این میزان رسید و در نهایت جورج اچ دبلیو بوش را با اختلاف 6 درصدی در انتخابات شکست داد.

بنا بر این گزارش، بایدن نه تنها فزونی در نظرسنجی ها در سطح ملی بلکه نظرسنجی های (تک به تک) در ایالت های معین کننده را هم توانسته حفظ کند. او توانسته به طور مستمر در ایالت ها پیشتاز باشد و 270 رای الکترال را کسب کند و این موضوع ایالت هایی که هیلاری کلینتون در انتخابات 2016 در آن ها پیروز شد که این موضوع شامل آریزونا، فلوریدا، فلوریدا، میشیگان و پنسیلوانیا هم شده است.

سی ان ان سپس قیاسی تاریخی بین شرایط هیلاری کلینتون نامزد دموکرات و ناکام انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 با جو بایدن نامزد امسال این حزب کرد.

به گفته این رسانه، فزونی کلینتون (در برابر ترامپ در انتخابات 2016 در مدت مشابه با زمان کنونی) حدود 3 درصد بود، اما فزونی کنونی بایدن بیش از دو برابر این رقم (6.5 درصد) است.

گزارش این رسانه وابسته به دموکرات ها درباره پیشتازی بایدن در حالی منتشر شده که رئیس جمهور آمریکا بار ها این نظرسنجی ها را رد کرده و جعلی خوانده است.

پیش از این برخی حامیان جمهوری خواه ترامپ با اشاره به نظرسنجی های انتخابات سال 2016 آمریکا و تاکید بیشتر آن ها بر پیروزی کلینتون، اعلام کرده اند که ترامپ بار دیگر می تواند برخلاف نتایج نظرسنجی ها، در انتخابات 2020 هم پیروز شود

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بایدن در نظرسنجی ملی با اختلاف 10 درصد از ترامپ پیش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در نظرسنجی ملی با اختلاف 10 درصد از ترامپ پیش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید