بازنگری در همسان سازی حقوق بازنشستگان ، صدور احکام اصلاحی در دستور کار نهاده شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، وزیر کار بعد از اعتراضات بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور از بازنگری همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی داد.

بازنگری در همسان سازی حقوق بازنشستگان ، صدور احکام اصلاحی در دستور کار نهاده شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از باشگاه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، بالاخره بعد از سال ها انتظار برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، هیات وزیران در 18 تیرماه امسال اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان را به تصویب رسانند و قرار شد از مرداد ماه سال 99 حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با احتساب متناسب سازی واریز گردد.

از نیمه دوم مردادماه حقوق بازنشستگان به مرور در حال پرداخت بود و این بار قرار بود با احتساب متناسب سازی حقوق واریز گردد. اما بعد از چند روز که از واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گذشت اعتراض بازنشستگان به صدا درآمد این بار آنهایی که جزء مشاغل سخت و زیان آور بودند به مبلغ واریز و محاسبات اجرا شده برای متناسب سازی، اعتراض داشتند.

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در واکنش به اعتراض بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور گفت: فرمول افزایش با بازنشستگان محاسبه شد و بخش عمده کاری که امروز انجام دادیم بر مبنای نظرات بازنشستگان بوده است.

سالاری ادامه داد: برای نحوه محاسبه و پرداخت حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور نظرات کارشناسی متفاوتی وجود داشت که چه طور میزان حق بیمه ای که آن ها دادند را تبدیل به سابقه کنیم، بنابراین با توجه به نظرات مختلف برای حقوق این دسته از بازنشستگان تصمیم گیری شده است. این گروه از بازنشستگان میتوانند فرمول جدید را به ما دهند و نظرات اصلاحی را مستقیما اعلام نمایند تا تصمیم گیری گردد.

به دنبال آن محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به طور طبیعی در صدور احکام برخی از افراد نقص هایی وجود دارد که در طول زمان مرتفع می شوند و هیچکس نگران اجرای آن چه که در مصوبات هیأت امنای تأمین اجتماعی و هیأت وزیران برای اجرای همسان سازی آمده، نباشد.

به دلیل اینکه یکی از محورهای محاسبات متناسب سازی، محاسبه براساس سابقه بیمه پردازی است، احتساب متناسب سازی برای بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور با 20 سال سابقه مانند بازنشستگانی که با 30 سال سابقه بازنشسته شدند یکسان نبود که باعث شد مدیران تامین اجتماعی به فکر چاره ای برای برطرف این موضوع بیفتند.

همچنین اعتراض بازنشستگان فقط به اینجا ختم نمی گردد برخی از بازنشستگان اعتراض داشتند چرا براساس مبلغ اعلامی و جدولی که در تیرماه اعلام کردند حقوق ها واریز نشده است. به همین منظور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حق همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به رسمیت شناخته و اجرا شده است و اگر هم مسئله ای در پرداخت حقوق بازنشستگان وجود دارد، افراد می توانند با سازمان تأمین اجتماعی در میان بگذارند تا اطلاعات لازم در اختیارشان قرار گیرد و هیچ حقی از هیچکس ضایع نمی گردد.

بعد از اعتراضات بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور و پاسخ های مدیرعامل تامین اجتماعی و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، در حاشیه جلسه هیات وزیران شریعتمداری خبر از بازنگری حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی داد.

شریعتمداری بیان نمود: برخی از احکام صادر شده با خواسته ها و شرایط برخی از بازنشستگان تطبیق نداشته باشد به همین منظور صدور احکام اصلاحی در دستور کار واقع شده است. موضوع ویژه ای کانون عالی بازنشستگان کشور در دست دارد، آن هم موضوع مشاغل سخت و زیان آور است که آمار این بازنشستگان نزدیک به 200 هزار نفر است.

وی اضافه نمود: قرار است با همفکری کانون عالی بازنشستگان طرح جدیدی جهت بازنگری در همسان سازی حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور ارائه گردد که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

حال باید منتظر اصلاح احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باشیم و ببینیم آیا این بار بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور راضی خواهند شد یا خیر.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازنگری در همسان سازی حقوق بازنشستگان ، صدور احکام اصلاحی در دستور کار نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنگری در همسان سازی حقوق بازنشستگان ، صدور احکام اصلاحی در دستور کار نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید