انتقاد جوبایدن از دروغ پراکنی فیس بوک

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، جو بایدن یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، می گوید فیس بوک با اطلاع از دروغ بودن بعضی اخبار و اطلاعات به انتشار و پخش آنها یاری می نماید.

انتقاد جوبایدن از دروغ پراکنی فیس بوک

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از انگجت، جو بایدن در تازه ترین مصاحبه خود با روزنامه نیویورک تایمز گفته است آمریکا باید به سرعت در برابر عملکرد بعضی شرکت های فناوری مانند گوگل و فیس بوک عکس العمل نشان دهد و مانع از انتشار اخبار دروغین توسط آنها گردد.

وی در این مصاحبه گفته است که در اکتبر گذشته از فیس بوک خواسته بود تا یک پیغام بازرگانی منتشر شده در این شبکه اجتماعی را که حاوی مطالب دروغینی به نفع ترامپ بود، پاک کند. اما فیس بوک علیرغم اطلاع از محتوای دروغ پیغام بازرگانی یادشده از این کار خودداری کرد.

بایدن در این مورد اضافه نمود: خود زاکربرگ بهتر از من این موضوع را می داند و ما نباید تنها نگران تمرکز قدرت باشیم، بلکه باید نگران فقدان حریم شخصی و عدم رعایت آن هم باشیم. فیس بوک تنها یک شرکت اینترنتی نیست و مطالبی که می داند دروغ است را هم منتشر می نماید و ما باید استانداردهایی را در این زمینه وضع کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتقاد جوبایدن از دروغ پراکنی فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد جوبایدن از دروغ پراکنی فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید