امکان استفاده دانش آموزان نابینای گیلانی از شبکه شاد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از فعال شدن قابلیت استفاده دانش آموزان نابینا و کم بینا در نسخه تازه شبکه شاد اطلاع داد.

امکان استفاده دانش آموزان نابینای گیلانی از شبکه شاد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال از رشت، محمد رحمتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: با اعلام وزارت آموزش و پرورش، قابلیت استفاده شبکه شاد برای دانش آموزان نابینا و کم بینا فعال شده است.

او با اشاره به مناسب سازی نسخه قبلی نرم افزار شاد، اضافه کرد: کاربران نابینا و کم بینا می توانند با استفاده از ابزار eSpeakNG، پیغام های موجود در شاد را بشنوند و به صورت شنیداری از محتوای کانال ها و گروه ها استفاده نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: برای استفاده کاربران نابینا و کم بینا از این امکانات، باید ابتدا ابزار eSpeakNG شده و زبان گوشی روی فارسی تنظیم شده، سپس گزینه talk back یا دستیار صوتی از منوی دسترسی فعال گردد.

محمد رحمتی اضافه کرد: دست اندرکاران شبکه شاد برای آشنایی بیشتر کاربران با این قابلیت، توضیحاتی برای دانش آموزان نابینا و کم بینا در بخش (شاد را بیشتر بشناسیم)، قرار داده اند.

او توضیح داد: کاربران نابینا و کم بینا در صورت داشتن هرگونه مشکل در مورد به روزرسانی و نحوه استفاده از این امکان تازه، می توانند با شماره پشتیبانی شاد، 02143081 تماس بگیرند.

م. ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "امکان استفاده دانش آموزان نابینای گیلانی از شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان استفاده دانش آموزان نابینای گیلانی از شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید