امنیت گوشی های اپل زیر سوال رفت!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گجت نیوز نوشت: اپل همواره ادعا می نماید که گوشی های آیفون کاملاً امن هستند. اما اطلاعاتی به دست آمده که نشان می دهد اپل از بعضی اطلاعات کاربران استفاده می نماید!

امنیت گوشی های اپل زیر سوال رفت!

متخصصان کدنویسی در شرکت Mysk ادعای تمرکز اپل روی حریم خصوصی کاربرانش را به چالش کشیده اند. این توسعه دهندگان ادعا می نمایند که داده های ناشناس بعضی از اپلیکیشن های داخلی خود اپل شامل یک شناسه خدمات دایرکتوری (DSID) منحصر به فرد هستند که به دیتا اپل آیدی و آیکلاد کاربر متصل می شوند. اپل می تواند از این DSID برای ردیابی عادت های جستجوی شما در اپ استور استفاده کند. این با ادعای اپل مبنی بر اینکه شناسایی و ردیابی هیچ یک از داده ها امکان پذیر نیست در تضاد است. اپل ادعا می نماید که حریم خصوصی و امنیت کاربرانش را حتی در آپدیت iOS 16 توسعه هم داده است.

استفاده اپل از اطلاعات کاربران در iOS 14.6

محققان پیشتر یافته های خود در خصوص اینکه iOS 14.6 حجم وسیعی از فعالیت های اپلیکیشن های پیش فرض گوشی به گوگل می فرستد را با کاربران به اشتراک گذاشته بودند. در آن گزارش آمده بود که حتی اگر کاربر قابلیت تجزیه و تحلیل یاری نماینده به اپل را هم به طور کامل غیرفعال کند، هیچ لطفی به این موضوع نخواهد کرد. این شامل اطلاعاتی مثل مدل آیفون، زبان کیبورد و جزئیات دیگر هویتی کاربران می گردد. حالا ظاهراً کارشناسان Mysk، شکایتی را علیه اپل در این باره تنظیم نموده اند.

گروه Mysk با اپل در این باره مکاتبه داشته، ولی هنوز پاسخی را دریافت ننموده است. این گروه بعلاوه می گوید که ابزار ردیابی اپلیکیشن ها را فقط در iOS 14.5 کشف نموده و در دیگر نسخه های سیستم عامل آی او اس وجود ندارد. بنابراین اظهار نظری در خصوص امن بودن یا نبودن تمام گوشی های آیفون ننموده است. در این رابطه وب سایت Gizmodo شرح می دهد که اپل اطلاعات مربوط به مصرف داده ها را رمزگذاری می نماید و لزوماً اطلاعات شخصی و عمومی را در کنار هم پردازش نخواهد کرد. مشکل اینجاست که اپل تا به امروز شیوه تجزیه و تحلیل اطلاعات را به طور واضح شرح نداده است. این نگرانی به وجود آمده که شاید اپل به وعده های خود در حفظ حریم خصوصی کاربران عمل نکند.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "امنیت گوشی های اپل زیر سوال رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت گوشی های اپل زیر سوال رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید