از ادریس البا جذاب ترین مرد 2018 بیشتر بدانیم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: مجله معروف پیپل رسم دارد سالانه جذاب ترین مرد جهان را انتخاب کند و انصافاً هم باید گفت افراد خوش تیپ و جذابی را گزینش می نماید و در سال های گذشته شاهد انتخاب چهره های جذابی مانند دیوید بکام، کریس همسورث و مل گیبسون بوده ایم. از آنجایی که سال 2018 رو به اتمام است یک بار دیگر مجله پیپل سنت همیشگی خود را تکرار و جذاب ترین مرد 2018 را معرفی کرد.

از ادریس البا جذاب ترین مرد 2018 بیشتر بدانیم

این مرد کسی نیست به غیر از ادریس البا که آوازه خوش تیپی و جذابیتش مدت هاست به سر زبان ها افتاده. جالب است بدانید ادریس البا به اندازه ای در نزد مخاطبین به عنوان مردی خوش تیپ و جذاب شناخته شده بود که بسیاری بر این باور بودند البا در آینده در فیلم های جیمز باند حضور پیدا خواهد نمود.

این شایعه رسما از جانب ادریس البا رد شد اما چیزی از جذابیت این هنرپیشه انگلیسی 46 ساله کم نکرد تا اینکه در نهایت شاهد انتخاب وی از جانب مجله پیپل به عنوان خوش تیپ ترین مرد 2018 بودیم. در نتیجه ما هم قصد داریم این اتفاق را به فال نیک بگیریم و در ادامه با هم نگاهی به زندگی و فعالیت های هنری ادریس البا داشته باشیم.

دستاوردهای ادریس البا

بیشتر هواداران ادریس البا را به عنوان بازیگر توانای سینما و تلویزیون می شناسند اما جالب است بدانید ادریس در موسیقی و تهیه نمایندگی نیز دست دارد و دی جی توانایی است. ادریس البا در فیلم ها و مجموعه های مختلفی بازی نموده است و نقطه موفقیت و آغاز شهرت او را می توان در سریال انگلیسی Luther پیدا کرد.

وی در این سریال بازی اثرگذاری ایفا کرد و این بازی برای او جایزه گلدن گلاب را به ارمغان آورد. حضور وی در نقش نلسون ماندلا در فیلم Mandela: Long Walk to Freedom نیز بازخورد مثبت زیادی از جانب منتقدین سینما و همچنین هواداران برای او به دنبال داشت. هواداران فیلم های ابرقهرمانی نیز بازی چشمگیری ادریس البا در فیلم Thor را هرگز فراموش نمی نمایند.

ادریس البا زاده منطقه هنکی در شهر لندن است و علاقه وی به بازیگری از همان دوران کودکی با حضور در برنامه های نمایشی دبستان آغاز شد. وی اجازه نداد آتش عشق اش به بازیگری خاموش گردد و در بزرگسالی نیز با کوشش فراوان توانست در سریال انگلیسی Bramwell، نقش مهمی را بدست بیاورد. سپس در سریال های معروف Law & Order و The Wire حضور پیدا کرد و با ایفای نقش های تأثیرگذار توانست اسم و رسم خوبی برای خود در جهانی سینما و تلویزیون دست و پا کند.

جذاب ترین مرد سال 2018 تاکنون 5 بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده و یک بار توانست این جایزه را به خانه ببرد. وی در سال 2016 از جانب مجله تایمز در فهرست 100 نفر از تاثیرگذارترین افراد جهان نیز نهاده شد. همان گونه که اشاره شد ادریس البا در کنار هنرپیشگی ید طولایی در موسیقی نیز دارد و آلبوم موسیقی با نام Murdah Loves John را منتشر نموده است.

ادریس البا کودکی خود را چگونه گذراند

ادریس 15 شهریور سال 1351 در لندن بجهان آمد، پدر او که وینستون نام داشت زاده سیرالئون بود و در شرکت موتورسازی فورد کار می کرد، مادرش نیز ایو نام داشت و متولد کشور غنا بود. ادریس که از کودکی علاقه زیادی به هنرپیشگی داشت و نقش های کوچکی نیز در دبستان اجرا نموده بود در جوانی آگهی تبلیغاتی برای درخواست بازیگر مشاهده کرد و همین آگهی باعث شد تا پای او به جهانی سینما و تلویزیون باز گردد.

در همان زمان ادریس البا به همراه دوستانش در کار موسیقی نیز دست داشتند و شرکتی در همین زمینه راه اندازی نموده بودند.

نگاهی به تاریخچه فعالیت های ادریس البا در سینما و تلویزیون

ادریس کار خود را با نقش های کوچکی در سریال های تلویزیونی و فیلم های The Bill، Bramwell، The Governor، Family Affairs، UltraViolet و London Burning آغاز کرد تا اینکه در نهایت سال 1999 طلسم حضور ادریس البا در نقش های کوچک کذشت و نقش بازیگر مکمل مرد در فیلم فرانسوی Belle Maman به وی واگذار شد.

مدتی بعد نیز در سریال معروف The Wire حضور پیدا کرد و نقد های مثبتی که بازی او در این سریال به دنبال داشت باعث شد تا ادریس البا پیشنهاد های بیشتری برای بازی در سریال های تلویزیونی دریافت کند که در این زمینه می توان به مجموعه های Buffalo Soldiers، The Gospel، Daddys little Girls و سریال معروف Luther اشاره نمود.

محبوبیت ادریس البا با حضور در فیلم ابر قهرمانی Thor افزایش چشمگیری پیدا کرد و باعث شد تا در دومین نسخه از این فیلم نیز حضور پیدا کند و انصافاً هم بازیگری خوبی را از وی شاهد بودیم.

داستان موفقیت های ادریس البا ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال 2013 نقش نلسون ماندلای فقید در فیلم Mandela: Long Walk to Freedom به او پیشنهاد شد و نقدهای نسبتاً خوبی را دریافت کرد. ادریس که در مرکز توجه نگاه علاقه مندان سینما نهاده شده بود فرصت را غنیمت شمرد و با کوشش بیشتر در فیلم های Second Coming, The Gunman، the Jungle Book و Startrek Beyond حضور پیدا کرد تا هرچه بیشتر شاهد تصویر خوش تیپ ترین مرد جهان بر روی پرده نقره ای باشیم.

پس از این کوشش ها باز هم شاهد افزایش محبوبیت ادریس ابا بودیم و در سال 2017 در آثاری مانند The Dark Tower، Molly Game و The Mountain Between Us حضور پیدا کرد و بازی او در تمامی این فیلم ها نقدهای بسیار مثبتی را به کارنامه اش افزود. در همین سال ادریس ابا در فیلم Thor: Ragnarok نیز حاضر شد و فروش چشمگیر این فیلم، یک بار دیگر ادریس را در معرض نگاه هواداران قرار داد.

فعالیت های هنری ادریس البا در جهانی موسیقی

ادریس در موزیک ویدئو هایی برای خاننده هایی مانند Fat Joe, Angie Stone و Giggs حضور پیدا نموده است. از طرف دیگر ادریس البا وظیفه کارگردانی و تهیه نمایندگی چندین موزیک ویدئوی دیگر را نیز به عهده گرفت.

جایزه ها و موفقیت های ادریس البا

اگر نگاهی به کارنامه ادریس البا داشته باشید متوجه خواهید شد که انصافاً با یک هنرپیشه حرفه ای طرف هستیم که عاشق کارش است و همین عشق باعث شده تا حتی اولین کارهای ادریس البا نیز مخاطب را راضی نگه دارد.

عشق و علاقه ادریس به فیلم و سینما بی پاسخ نماند و در سال 2011 توانست جایزه گلدن گلوب را برای ایفای نقش در مجموعه Luther از آن خود کند. وی یک دیگر نیز برای همین نقش نامزد گلدن گلوب شده بود و فیلم های Mandela: Road to Freedom و Beasts of No Nation نامزدی گلدن گلوب را برای او به دنبال داشت.

جذاب ترین مرد 2018 به خاطر بازی در فیلم The Losers در سال 2010 و سریال Luther در سال 2012 نیز جایزه BET Awards را از آن خود کرد.

زندگی شخصی و فعالیت های جانبی ادریس البا

کاملاً تعیین است خوش تیپ ترین مرد 2018 مجرد باقی نمی ماند و ادریس دو بار سابقه ازدواج رسمی را در زندگی خود دارد. بار اول با زنی زیبارو با نام Nørgaard Hanne ازدواج کرد این زن که او را با نام کیم خطاب می نمایند در از سال 1999 تا 2003 با ادریس زندگی کرد و پس از جدایی ادریس با سونیا نیکول هاملین در سال 2006 ازدواج کرد که البته این ازدواج دیری نپایید و بعد از چهار ماه از هم جدا شدند.

حاصل زندگی اردیس البا دو فرزند با نام های ایسان و وینستنون است و در کمال تعجب در حال حاضر جذاب ترین مرد جهان مجرد باقی مانده و به همراه مادرش در جورجیای آتلانتا زندگی می نماید. ادریس البا در کنار هنرپیشگی علاقه زیادی به لیگ حرفه ای فوتبال انگلستان دارد و عاشق تیم آرسنال است.

همان گونه که شما بهتر از ما می دانید حفظ تناسب اندام و ظاهر برای هر هنرپیشه ای ضروری است و ادریس البا برای اینکه همواره اندام متوازن و ورزیده ای داشته باشد سراغ کیک بکسینگ رفته و جالب اینجاست که این ورزش را به صورت حرفه ای نیز دنبال نموده و تاکنون حریف های زیادی را در رینگ از سر راه برداشته است.

ادریس البا در جهانی بازی های رایانه ای هم دستی دارد و در بازی Call of Duty: Modern warefare 3 در نقش SFC Truck صداپیشگی نموده است. صدای او را در تبلیغات بازی Fifa 15 , Tom Clancys Rainbow Six: Siege نیز شنیده ایم.

منبع: برترین ها

به "از ادریس البا جذاب ترین مرد 2018 بیشتر بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ادریس البا جذاب ترین مرد 2018 بیشتر بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید