ازبکستان به دلیل کرونا مرز خود با افغانستان را بست

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از بی بی سی، مقام های افغانستان می گویند ازبکستان و پاکستان گذرگاه های مرزی شان را با افغانستان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بسته اند.

ازبکستان به دلیل کرونا مرز خود با افغانستان را بست

نورالدین رئوفی مسئول بندر حیرتان، مرز میان افغانستان و ازبکستان به بی بی سی گفت مرزبانان ازبکستان بدون هماهنگی شب گذشته مرز میان دو کشور را به روی مسافرین و اموال تجارتی بسته اند.

تا به امروز در افغانستان یک مورد مثبت ویروس کرونا و در پاکستان چهار مورد مثبت این بیماری ثبت شده اما هیچ موردی از این ویروس در ازبکستان دیده نشده است.

به گفته او، مشخص نیست این مرز برای چه مدت مسدود خواهد بود اما به زودی آنها با مقام های ازبکستانی در این مورد گفتگو می کنند.

یک منبع از سفارت ازبکستان در افغانستان که نخواست نامش در گزارش درج شود، با تأیید این خبر گفت: این کشور برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مرزش را با افغانستان بسته است.

در کنار مسافران، روزانه هزاران تُن مواد غذایی، نفت و مواد ساختمانی از این جهت وارد افغانستان می شود و این مرز از گذرگاه های تجارتی مهم برای افغانستان است.

روز گذشته سفارت پاکستان در افغانستان نیز بیان نمود که از امروز برای یک هفته مرز چمن، یکی از گذرگاه های مرزی میان این دو کشور را خواهد بست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ازبکستان به دلیل کرونا مرز خود با افغانستان را بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازبکستان به دلیل کرونا مرز خود با افغانستان را بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید