ادامه کوشش های حزب الله برای تشکیل سریع دولت، 300 پروژه آماده مقاومت برای یاری به لبنانی ها

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نماینده فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان ضمن اشاره به کوشش های حزب الله برای تشکیل سریع دولت از 300 پروژه آماده این جنبش برای یاری به لبنانی ها اطلاع داد.

ادامه کوشش های حزب الله برای تشکیل سریع دولت، 300 پروژه آماده مقاومت برای یاری به لبنانی ها

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از پایگاه خبری العهد، حسن فضل الله عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان طی مصاحبه با شبکه المنار بیان کرد که حزب الله در حال حاضر برای یاری به لبنانی ها 300 پروژه آماده به وسیله موسسه قرض الحسن و نیز 2 هزار پروژه در دست آنالیز دارد. همچنین بر اساس برنامه های حزب الله حدود 50 هزار خانواده به شکل منظم از مزایای اجتماعی بهره مند می شوند و مسئولان این جنبش در کوشش هستند تا این تعداد در ماه مبارک رمضان به 100 هزار خانواده برسند.

حسن فضل الله اضافه کرد، حزب الله از ابتدای بحران در کنار مردم لبنان بوده است و اساس فعالیت های فرهنگی حزب الله سکوت بوده و احتیاجی به انجام کارهای تبلیغاتی در این زمینه نمی بیند . ضمن اینکه بارها ثابت شده حزب الله یکی از نیروهای اصلی در لبنان است که در هر شرایطی به انواع فعالیت های بشردوستانه و حل معضلات اجتماعی پرداخته است.

این مسئول حزب الله تاکید نمود که شعارهای حزب الله برای همه لبنانی ها همیشه وطن پرستانه بوده و آماده است تا به سراسر مردم لبنان در همه جای کشور یاری کند. حسن نیت حزب الله در یاری به همه لبنانی ها در شرایط شیوع اپیدمی کرونا و نیز بعد از انفجار مهیب بندر بیروت در آگوست 2020 بر همگان روشن شد؛ آن هم در حالی که بعضی از طرف ها بدون توجه به رنج و درد مردم در پیامدهای انفجار بیروت قصد بهره برداری سیاسی از این حادثه را داشتند.

وی درباره اوضاع وخیم اقتصادی لبنان گفت، از جمله عوامل اصلی این بحران کمبود دلار ناشی از فساد و کسری تراز تجاری است. تجربه ثابت نموده که بازی با نرخ دلار و افزایش و کاهش آن یک بازی سیاسی بوده و رئیس بانک مرکزی می تواند با آن مقابله کند.

حسن فضل الله درباره پرونده تشکیل دولت در لبنان گفت، در حال حاضر موضوع اصلی لبنان پرونده سیاسی این کشور بوده و بعد از بروز چالش هایی که مانع به نتیجه رسیدن این پرونده شد، حزبالله و جنبش امل همچنان درصدد نرم کردن مواضع و نزدیک کردن دیدگاه های طرف های مرتبط برای تشکیل سریع دولت هستند.

نماینده فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان همچنین گفت، بارقه های امید برای خروج از بن بست سیاسی وجود دارد اما حل بعضی از امور احتیاج به زمان دارد و اگر مسائل در داخل کشور حل و فصل شود موانع خارجی نمی تواند مانع تشکیل دولت شود.

وی در ادامه توضیح داد بعضی از نیروهای سیاسی وجود دارند که حاضرند در ازای جلب رضایت آمریکا مردم لبنان را گرسنه نگه دارند.

حسن فضل الله در ادامه از فعالیت های حزب الله در همه پرونده ها از جمله برق و سایر موارد در چارچوب دولت اطلاع داد و همچنین درباره رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی بیان کرد که بانک مرکزی تا به امروز از ارائه این پرونده ها در دادگستری خودداری نموده است.

این مسئول حزب الله در خاتمه تاکید نمود که ایجاد هرگونه مانع در آنالیز های جنایی به معنای شرکت در این جنایت هاست و رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی باید از هرگونه بازی های فرقه ای و سیاسی به دور باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه کوشش های حزب الله برای تشکیل سریع دولت، 300 پروژه آماده مقاومت برای یاری به لبنانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه کوشش های حزب الله برای تشکیل سریع دولت، 300 پروژه آماده مقاومت برای یاری به لبنانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید