آمریکا سلاح لیزری آزمایش کرد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نیروی دریایی آمریکا یک سلاح لیزری را که قادر به هدف قرار دادن اشیای پرنده مهاجم است، مورد آزمایش قرار داد.

آمریکا سلاح لیزری آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یکی از ناوهای جنگی آمریکا توانست به صورت موفقیت آمیز سلاح لیزری با قابلیت هدف قرار دادن اشیای پرنده مهاجم را آزمایش کند.

ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در بیانیه ای اظهار داشت رزم ناو یواس اس پورتلند توانست یک پهپاد را در میانه آسمان هدف قرار دهد و نابود کند.

سی ان ان نوشته نیروی دریایی آمریکا محل دقیق انجام این آزمایش را تعیین ننموده و صرفاً گفته این آزمایش روز 16 ماه مه در اقیانوس آرام اجرا شده است.

نیروی دریایی آمریکا علاوه بر این اشاره ای به قدرت این سلاح لیزری هم ننموده، اما یک اندیشکده آمریکایی گفته توان این سلاح لیزری ممکن است 150 کیلووات بوده باشد.

این خبر در شرایطی اعلام شده که دولت ترامپ در حال اجرا اقدامات مختلفی برای دامن زدن به مسابقه تسلیحاتی در دنیاست.

رسانه ها امروز گزارش دادند مقام های ارشد دولت آمریکا در حال آنالیز انجام نخستین آزمایش هسته ای از سال 1992 میلادی تا به امروز هستند.

مقام های دولت ترامپ در حالی ابعاد مختلف انجام نخستین آزمایش هسته ای از سال 1992 تا به امروز را آنالیز نموده اند که این اقدام می تواند یک بازنگری جدی در راهبرد واشنگتن طی دهه های اخیر در مورد توقف چنین آزمایش هایی به شمار رود.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد دولت ترامپ و دو مقام سابق آمریکایی در این باره به روزنامه واشنگتن پست گفتند که مذاکرات درباره انجام آزمایش هسته ای در نشست نهادهای امنیت ملی آمریکا طی آدینه گذشته اجرا شده است.

این مذاکرات در واکنش به اتهامات مطرح شده درباره انجام آزمایش های هسته ای روسیه و چین بوده است، هرچند مقام های آمریکایی هیچ سند و مدرکی را برای اثبات این ادعای خود ارائه ننموده اند.

یک مقام ارشد دولت ترامپ در این باره گفت: آمریکا میخواهد به روسیه و چین دو دشمن مهم خود نشان دهد که می تواند یک آزمایش سریع را انجام دهد و این آزمایش می تواند یک اهرم فشار برای دستیابی به یک توافق هسته ای 3 جانبه باشد.

این گزارش اضافه کرد: نشست هفته گذشته منجر به تصمیم گیری نهایی درباره انجام آزمایش هسته ای نشده ولی ظاهرا مذاکرات درباره این مسئله همچنان ادامه دارد. شنیده ها حاکی است که مقام های شرکت کننده در این نشست اختلاف نظر جدی درباره آزمایش هسته ای داشته اند.

آمریکا از سال 1992 میلادی تا به امروز هیچ گونه آزمایش هسته ای انجام نداده است. کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا هنوز درباره این خبر موضع گیری ننموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا سلاح لیزری آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا سلاح لیزری آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید