5 عادت آرامش بخش

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، می خواهید آرام و خونسرد و خوددار باشید. در این دنیای شلوغ و پراسترس کمی آرامش داشته باشید. اما ذاتاً همواره عهده دار نظم و ترتیب بوده اید و احساس می کنید همه کارها باید تحت کنترل شما باشد، ولی برای یک بار هم که شده این عادت کنترل کردن همه امور را رها کنید و بگذارید زندگی جهت خود را بپیماید؛ چگونه؟ خیلی راحت؛ با خواندن و عمل کردن به این پیشنهادها:

5 عادت آرامش بخش

5 عادت آرامش بخش

می خواهید آرام و خونسرد و خوددار باشید. در این دنیای شلوغ و پراسترس کمی آرامش داشته باشید. اما ذاتاً همیشه عهده دار نظم و ترتیب بوده اید و احساس می کنید همه کارها باید تحت کنترل شما باشد، ولی برای یک بار هم که شده این عادت کنترل کردن همه امور را رها کنید و بگذارید زندگی راستا خود را بپیماید؛ چگونه؟ خیلی راحت؛ با خواندن و عمل کردن به این پیشنهادها:

1- مسؤولیت های متعدد را نپذیرید:

ممکن است از این که همیشه کارهای بسیاری را با هم انجام می دهید به خود ببالید، ولی به طور قطع در حین کار احساس نداشتن تمرکز، نگرانی و خستگی می کنید. در عهده داری کارها را یک به یک و به نوبت انجام دهید. قدر لحظه های عمر خود را بدانید و از انجام کاری که به عهده گرفته اید لذت ببرید و پس از انجام آن احساس موفقیت کنید.

2- به نیازتان اهمیت دهید:

همیشه به فکر راضی و خشنود کردن دیگران نباشید، کمی هم به فکر نیازهای معقول و مقبول خود باشید. این به معنی خودخواهی نیست. به نقطه نظرات دیگران گوش دهید ولی در عین حال انعطاف پذیر باشید و نسبت به احساسات و عواطف خود هم واقع گرا و بی رودربایستی باشید.

3- انعطاف پذیر باشید:

یک برنامه روزمره داشتن بسیار خوب و معقول است اما اجازه ندهید که رعایت چنین برنامه ای سبب تنش و اضطراب گردد. پس انرژی خود را بی فایده تلف نکنید.

4- بین کار و زندگی، تعادل برقرار کنید:

تداخل و ادغام زندگی کاری و اداری با زندگی خصوصی موجب اختلالات فیزیکی و عاطفی می گردد. برنامه و زمانی را برای توقف کار انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. در خانه به کار فکر نکنید و توجه خود را به زندگی خانوادگی معطوف کنید.

5- عکس العمل های تان را تغییر دهید:

شاید همیشه نتوانید شرایط تنش زا را عوض کنید. پس سعی کنید گاهی دیدگاه خود را نسبت به شرایط تغییر دهید و احساسات خود را عوض کنید.

منبع: کوچه ما، شماره 9.

منبع: راسخون

به "5 عادت آرامش بخش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 عادت آرامش بخش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید