گوگل کارت از راه می رسد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، پس از موفقیت اپل در راه اندزی سرویس اقتصادی اپل کارت، به نظر می رسد گوگل هم میخواهد خدمات اقتصادی به کاربران خود ارائه دهد. البته تفاوت هایی میان سرویس جدید این کمپانی با اپل کارت وجود دارد.

گوگل کارت از راه می رسد

مهمترین تفاوت میان ایده گوگل و اپل کارت، در نوع ارائه خدمات آن هاست. اپل با ارائه کارت اعتباری (Credit Card) و بازپرداخت های روزانه، مستقیما به رقابت با بانک ها پرداخته در حال که غول جستجو میخواهد کارت نقدی (Debit Card) به کاربران اندروید ارائه کند. رویه این کمپانی بیشتر مشابه دیگر شرکت های صادر نماینده کارت های نقدی بازار بوده که به دارندگان آن ها اجازه می دهند حساب خود را مدیریت نموده و جزئیات دخل و خرج خود را مشاهده نمایند.

در کنار کارت نقدی فیزیکی، گفته می گردد گوگل به فکر نسخه دیجیتالی آن نیز هست و این امکان را برای کاربران فراهم می نماید تا در صورت مفقود شدن کارت، با قفل کردن آن همچنان به یاری نسخه دیجیتالی که در اپ گوگل پی قرار گرفته است، خرید های خود را انجام دهند. این کار به یاری یک توکن احراز هویت مجازی صورت می گیرد که ارتباط مستقیمی با شماره کارت فیزیکی ندارد.

البته خود گوگل هنوز اطلاعات رسمی در رابطه با ورود به سرویس های اقتصادی را تایید یا رد ننموده و می گوید:

ما در حال آنالیز راه کاری هایی هستیم که به همراه شرکای خود مثل بانک ها و اتحادیه های کارت های نقدی و اعتباری در آمریکا، روشی هوشمند برای آنالیز حساب اقتصادی به وسیله اپ گوگل پی ارائه کنیم. شرکای اصلی ما در این راه، سیتی و SFCU هستند. طی ماه های آینده قطعا اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر می کنیم.

همزمان با بیانیه نه چندان کامل و شفاف گوگل، کد هایی از گوگل کروم منتشر شده که به صورت واضح به یک نوع کارت اعتباری یا نقدی صادر شده توسط گوگل اشاره می نماید. همچنین اگر به بخش فِلَگ های معروف گوگل سری بزنید، با عبارت Enable Autofill Google-issued card روبرو می شوید که به نوعی تمامی حدس و گمان های مربوط به این قضیه را تایید می نماید.

به نظر می رسد تعامل میان گوگل کروم و کارت نقدی یا اعتباری صادر شده توسط غول جستجو، در مراحل اولیه خود قرار داشته باشد، زیرا هنوز هیچ رابط کاربری مشخصی برای آن تعریف نشده. در هر صورت این طور که معلوم است شرکت های حوزه تکنولوژی یکی پس از دیگری به بازار خدمات اقتصادی وارد می شوند و در این بین با مشکلاتی هم روبرو می شوند که مهم ترین آن ها حفاظت از حریم شخصی کاربران است. مخصوصا برای گوگل که تقریبا تمامی اطلاعات کاربران خود را در اختیار داشته و درباره نحوه استفاده از آن ها نیز چندان خوشنام نیست.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "گوگل کارت از راه می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل کارت از راه می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید