کرزی: آمریکا به دنبال تضعیف افغانستان است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رییس جمهور پیشین افغانستان در دیدار زلمی خلیلزاد و سفیر آمریکا در کابل، با انتقاد از نتیجه انتخابات افغانستان، تاکید کرد که آمریکا باید در نیت و عملکرد خود در رابطه با افغانستان ابهامات را برطرف کند.

کرزی: آمریکا به دنبال تضعیف افغانستان است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، زلمی خلیلزاد کننده آمریکا در افغانستان که دو روز پیش به کابل آمده، با حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

کرزی در این دیدار که سفیر آمریکا نیز در آن حضور داشت گفت: تحولات و بحران های برخاسته از فرایند انتخابات و اظهارات ضد و نقیض نهادهای بین المللی ذی دخل در این پروسه نشانۀ آشکار تلاش های بیرونی برای ایجاد تفرقه میان مردم افغانستان و تضعیف کشور ماست.

وی اضافه نمود: تنها راه تحکیم رابطهٔ دوستانۀ ایالات متحدۀ آمریکا با مردم افغانستان، رفع ابهامات در نیت و عملکرد آن کشور در افغانستان می باشد که تنها از طریق تحقق صلح و احترام به حاکمیت، وحدت و ارادهٔ ملی مردم افغانستان ممکن است.

کرزی روز گذشته نیز در واکنش به اعلام نتایج انتخابات گفته بود این فرایند انتخابات منعکس کنندۀ اهداف خارجی ها است و به مردم افغانستان تحمیل شده است.

وی تاکید کرد این فرایند تحت نام انتخابات بر مردم ما تحمیل شده و یک پروسه غیرملی و در مغایرت با اصول و ارزش های مردم سالاری قرار داشت.

کرزی با انتقاد از نحوه برگزاری انتخابات و سوء رفتار در این فرایند، آن را موجب تفرقه افکنی و بی ثباتی بیشتر دانست و از مردم افغانستان خواست تا برای خنثی کردن نقشه های دشمنان تلاش کنند.

وی پیش از این در اظهار نظری گفته بود که آمریکا سرنوشت انتخابات افغانستان را رقم می زند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرزی: آمریکا به دنبال تضعیف افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: آمریکا به دنبال تضعیف افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید