کت چرمی مثل شیشلیک گرفتار ممیزی می گردد؟ ، در زخم کاری2 نیستم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، عباس جمشیدی فر بازیگر سینما اعلام کرد که اگر کت چرمی هم بخواهد اصلاحیه های عجیب و غریب مثل شیشلیک به آن وارد گردد به نظرم اکران این فیلم هم غیرممکن می گردد.

کت چرمی مثل شیشلیک گرفتار ممیزی می گردد؟ ، در زخم کاری2 نیستم

به گزارش مهر، عباس جمشیدی فر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که این سال ها بیشتر در فیلم و سریال هایی با دغدغه های اجتماعی حضور یافته است در مصاحبه با برنامه سینما معیار رادیو از سختی های ساخت فیلم با فضای اجتماعی مثل کت چرمی و کمدی هایی مثل شیشلیک گفت.

وی ابتدا درباره فیلم شیشلیک که هنوز اکران نشده است به اصلاحیه های آن اشاره و مطرح نمود: بعضی اصلاحیه هایی را که به فیلم وارد شده بود اصلاً نمی توان انجام داد فکر می کنم اگر انجام دهیم هزینه ای تقریباً برابر با هزینه فراوری فیلم دوباره انجام گردد تا اصلاحیه ها صورت بگیرد. با این شرایط اصلاحیه ها فکر می کنم اکران فیلم شیشلیک کاملاً غیرممکن است نه تنها سینمایی شیشلیک بلکه فیلم های سینمایی که با این سبک و سیاق است فکر می کنم یا دیگر ساخته نمی گردد یا اگر ساخته گردد اکرانش غیرممکن می گردد. خود کت چرمی هم اگر بخواهد اصلاحیه های عجیب و غریب به آن وارد گردد به نظرم اکران این فیلم هم غیرممکن می گردد.

وی در واکنش به مجری که خاطرنشان کرد تمام فیلمنامه های این آثار پیش از این خوانده شده و پروانه ساخت گرفته است، گفت: من چندان در جریان نیستم، ولی بالاخره همه این فیلم ها از جایی مجوز گرفته اند.

بازیگر فیلم شیشلیک با اشاره به تغییر بعضی سیاستگذاری ها گفت: ما نمی توانیم بگوییم ما تغییر نمی کنیم. سیاست هایی که گذاشته می گردد نمی تواند تغییرناپذیر باشد و بعد بگوییم از تغییرات جامعه و کل دنیا مستثنی هستیم و فقط باید براساس همان چیزی که به ما دیکته شده است فیلم بسازیم.

وی درباره اینکه چقدر این سیاستگذاری ها ناشی از سلیقه است توضیح داد: بحث تعویض آدم ها نیست ما تا وقتی رویکرد مان همین شرایط حال حاضر باشد اگر برترین مدیران را هم بر سر کار بیاوریم هیچ گاه این اتفاق رخ نمی دهد که بتوانیم از مسیری که در آن قرار گرفتیم جهت گیری مان را عوض کنیم. باید رویکرد ها تغییر کند مشکل این است که ما اصلاً از چیزی به نام تغییر خوشمان نمی آید.

درباره گرانی هم نمی توان فیلم ساخت

بازیگر سریال زخم کاری افزود: به طور مثال ما بخواهیم درباره یک مساله اجتماعی بر مبنای موضوع روز معضلی مثل گرانی که خیلی هم مساله ساده ای است فیلم بسازیم، آیا می توان سکانس به سکانس درباره این مساله فیلم ساخت؟ خیر نمی توانید اگر بخواهید درباره جزئیات آن جلو بروید به مرحله ای می رسد که به شما می گویند اصلاً حق ندارید در این باره حرف بزنید. وقتی می گویم تغییر رویکرد یعنی وقتی همه چیز در حال تغییر است چرا درباره این تغییرات نمی توان حرف زد. ما بر مبنای 100 سال پیش فکر می کنیم و نمی توانیم از آن صد سال پیش فکر خود را بیرون بکشیم. ما در طول سال چهار فصل داریم که هر فصل طبیعت تغییر می نماید و ما همین نگاه طبیعی را هم در فیلمسازی نداریم.

وی در پاسخ به مجری درباره دوگانه ای که میان فیلم های اجتماعی و کمدی های تفریح محور شکل گرفته است و نبود امکانات و شرایط برابر شرح داد: فیلم اجتماعی و کمدی کاملاً با هم متفاوتند و نباید رو به روی هم قرار بگیرند.

جمشیدی فر درباره امکاناتی که بعضی کمدی ها تعلق می گیرد اظهار کرد: کمدی هایی که سازمان سینمایی دوستش دارد و برایش تبلیغات می نماید به نظرم اصلاً کمدی نیست. کمدی ای که برای سرگرم کردن مردم است و براساس مسائلی که کاملاً پیش پا افتاده است شاید با آن ها توانسته ایم تماشاگر را بخندانیم و شاید پیروز هم بوده ایم، اصلاً هم نمی گویم این فیلم ها بد یا خوب است بلکه خودم بار ها در این فیلم ها بازی نموده ام، اما اساساً کمدی از فکت هایی استفاده می نماید که خود این ها الان ممیزی می گردد. کمدی از سیاست استفاده می نماید و یا از ویژگی هایی که حتی نمی توانم الان روی آنتن بگویم.

وی افزود: دیگر نمی توان فیلمی مثل شیشلیک ساخت که در جایی تماشاگر را می خنداند در جایی او را به فکر فرو می برد و در جایی او بغض می نماید و می خندد، چون توقیف می گردد و دیگر اتفاقی برایش رخ نمی دهد.

جمشیدی فر در ادامه گفت: الان فیلم ها و سریال هایی پخش می شوند که بعضی به قول خود دوستان مجوز پخش هم نگرفته اند و حتی شاید بازبینی هم نشده اند آیا این ها خلاف عرف بوده است؟ من به عنوان بازیگر خودم می دانم ممیزی ها چیست. جمله ای که می گویم ممیزی دارد یا خیر. اگر هم بخواهم جمله ملاحظه داری بگویم صد بار برای خودم درستش می کنم تا به گونه ای بگویم که منظورم را برسانم. ما خودمان ممیزی ها را می دانیم نیازی نیست این همه زیر ذره بین باشیم تا یقه مان را بگیرند، فیلممان را خراب نمایند یا از سکانس های آن بزنند.

وی درباره زخم کاری 2 گفت: متاسفانه در زخم کاری 2 نیستم، اصلاً قرار نبود زخم کاری فصل دومی هم داشته باشد.

جمشیدی فر در پاسخ به مجری درباره اینکه داستان چقدر در ارتباط با فصل اول است اعلام کرد: درباره قصه اجازه بدید صحبت نکنم و فقط بگویم در فصل دوم حضور ندارم و در قسمت 14 کشته شدم.

منبع: فرارو

به "کت چرمی مثل شیشلیک گرفتار ممیزی می گردد؟ ، در زخم کاری2 نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کت چرمی مثل شیشلیک گرفتار ممیزی می گردد؟ ، در زخم کاری2 نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید