پنجمین دوره آزمون مکاتبه ای دهیاران استان بوشهر برگزار گردید

مدیرکل دفترامورروستایی و شورا های استانداری بوشهر گفت: پنجمین دوره آزمون مکاتبه ای دهیاران استان با هدف سنجش دانش شغلی دهیاران و استفاده از همه ظرفیت ها و روش های آموزشی در دانشگاه پیغام نور استان برگزار گردید.

پنجمین دوره آزمون مکاتبه ای دهیاران استان بوشهر برگزار گردید

به گزارش از ، فاطمه دهقانی اعلام کرد: 369 دهیار استان در این آزمون شرکت کردند که پنج نفر برتر این آزمون به منظور شرکت در سومین المپیاد علمی دهیاران کشور که در بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد معرفی می شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا های استانداری بوشهر گفت: آشنایی با وظایف، تشکیلات و صندلی قانونی دهیاری ها و شورا های اسلامی، قوانین و مقررات امور اقتصادی و معاملاتی دهیاری ها و شورا های اسلامی روستایی، قوانین و مقررات ملی ساختمان و ساخت و ساز در روستا، مدیریت بحران (اصول ایمنی آتش نشانی و مقابله با حوادث پیش بینی نشده) در نواحی روستایی و مدیریت پسماند روستایی از جمله سرفصل های مورد سنجش در این آزمون بودند.

دهقانی اضافه کرد: تا خاتمه امسال 3 دوره آموزشی بودجه نویسی، عوارض و قوانین و مقررات اقتصادی دهیاری ها نیز به صورت بخشی و شهرستانی در سراسر استان برگزار می گردد تا دهیاران در بازه قانونی نسبت به تنظیم بودجه، تصویب عوارض و تفریغ بودجه خود اقدام نمایند.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پنجمین دوره آزمون مکاتبه ای دهیاران استان بوشهر برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین دوره آزمون مکاتبه ای دهیاران استان بوشهر برگزار گردید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید