پلمپ واحدها و پاساژهای پرخطر در بازار تهران

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران آنلاین:رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر گفت: یک سری از پاساژها و واحدهای با ضریب خطر بالا اخطارگرفته اند و آن هایی که به دستورالعمل توجهی نکنند با هماهنگی اجرا شده با مراجع قضایی پلمپ می شوند.

پلمپ واحدها و پاساژهای پرخطر در بازار تهران

زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت وگو با شهرنوشت با اشاره به این که سازمان آتش نشانی شهرداری تهران مانند سایر اماکن بازدیدهایی را از بازار تهران انجام داده و بخش های پرریسک و دارای ضریب خطر بالا را شناسایی کرده است، گفت: انتظار و اقتضاء این است که ایمنی بازار به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی شود.

او شرح داد: کمیته ایمنی منطقه 12 نیز در این باره فعال است. البته برخی از واحدها و پاساژهای ناایمن پلمپ شده اند و برای رفع پلمپ نسبت به اجرای دستورالعمل ها اقدام کرده اند.

صدراعظم نوری با تاکید بر این که این اقدامات کافی نیست، اضافه کرد: باید گسترده تر عمل شود و هیات امنای بازار، اتحادیه های ذیربط، اصناف و بهره برداران برای حفظ جان و مال خود تلاش کنند.

او گفت: بازار تهران یکی از محل هایی است که ضریب ریسک بالا و ایمنی بسیار پایینی دارد. بازار تهران پتانسیل بروز حادثه و خطر را در هر لحظه دارد و در این میان جان و مال بسیاری از افراد به خطر می افتد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان این که بازار تهران یکی از قدیمی ترین بازارهای ایران است، اضافه کرد: این مکان به لحاظ تاریخی حایز اهمیت است و بخشی از هویت تهران به آن گره خورده است. از طرف دیگر، بخشی از اقتصاد کشور در بازار تهران رقم می خورد و در آنجا داد و ستد صورت می گیرد.

او با تاکید بر این که بازار تهران محلی برای گردشگری هم محسوب می شود، گفت: بخشی از گردشگران خارجی و برخی از گردشگران داخلی حتما هنگام سفر به تهران از بازار بازدید می کنند.

صدراعظم نوری با اشاره به جمیعت زیاد در حال تردد و ساکن در بازار تهران بیان نمود: انتظار و اقتضاء این است که ایمنی بازار به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی شود.

او گفت: رفع خطرات بعضاً هزینه بر نیست. اما یک حادثه می تواند نتایج جبران ناپذیری به همراه داشته باشد بنابراین با همکاری شهرداری منطقه و سازمان آتش نشانی و بازاریان امیدواریم مسائل بازار به حداقل برسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پلمپ واحدها و پاساژهای پرخطر در بازار تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمپ واحدها و پاساژهای پرخطر در بازار تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید