پایتخت عراق در آرامش

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تظاهرکنندگان عراقی میدان التحریر بغداد، پایتخت این کشور را ترک نموده و آرامش به این شهر بازگشته است.

پایتخت عراق در آرامش

به گزارش ، بنا به گزارش منابع خبری تظاهرنمایندگان عراقی میدان التحریر بغداد، پایتخت این کشور را ترک نموده و آرامش به این شهر بازگشته است.

پیش از این جنبش عصائب اهل الحق عراق روز آدینه در بیانیه ای اظهار داشت وسام العلیاوی، رئیس دفتر این جنبش به همراه برادرش عصام العلیاوی، در حمله افراد مسلح ناشناس در استان میسان در جنوب این کشور ترور شدند.

در این حادثه افرادی مسلح که صورت خود را پوشانده بودند با حمله به ساختمان جنبش عصائب اهل الحق در استان میسان در ابتدا وسام العلیاوی، از اعضای این جنبش را زخمی کردند.

با این وجود پس از انتقال وی به بیمارستان آن ها با تعقیب او، وسام و برادرش را در داخل بیمارستان ترور می نمایند.

پیش تر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق اختیار اجرای ممنوعیت آمدوشد را به استانداران هر استان واگذار نموده بود.

رسانه های دولتی عراق می گویند در پی تعرض بعضی از معترضان به ساختمان های دولتی و اموال عمومی مقامات محلی در استان های بصره، بابل، ناصریه، ذی قار و واسط مجبور به اجرای مقررات منع آمدوشد شدند.

بنا بر گزارش ها در تظاهرات امروز آدینه در شهر های مختلف عراق 27 ساختمان دولتی و حزبی به آتش کشیده شدند.

گرچه هنوز آمار رسمی کشته ها و زخمی های اعتراض های روز آدینه عراق اعلام نشده، کمیساریای حقوق بشر عراق در گزارشی مدعی شد در این اعتراض ها 24 نفر کشته و نزدیک به 2 هزار نفر مجروح شدند.

گفته می گردد نمایندگان مجلس عراق قرار است به منظور آنالیز خواسته های معترضان، روز شنبه جلسه اعتراضی تشکیل دهند.

با وجود وعده دولت عراق برای تحقق مطالبات معترضان، دور جدید اعتراضات در این کشور علیه فساد، بیکاری، و مسائل معیشتی بار دیگر پس از یک وقفه چند روزه روز آدینه شروع شد (بیشتر بخوانید).

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پایتخت عراق در آرامش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایتخت عراق در آرامش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید