والی کنر: 1200 تروریست داعشی در شرق افغانستان حضور دارند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در حالی که دولت افغانستان از پیروزی بر داعش خبر می دهد والی کنر گفت که حدود 1200 نفر از اعضای این گروه تروریستی در این ولایت حضور دارند.

والی کنر: 1200 تروریست داعشی در شرق افغانستان حضور دارند

به گزارش دفتر منطقه ای نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، عبدالستار میرزکوال والی کنر در شرق افغانستان گفت که حدود 1200 نفر از داعشی ها در شهرستان های نارنگ، نورگل، چوکی، و چپه دره این ولایت حضور دارند.

وی اضافه نمود که این تروریست ها از اتباع کشورهای آسیای مرکزی، عرب، پاکستان و بنگلادش هستند.

شفیق الله سحر فرمانده پلیس کنر نیز گفت که چند روز پیش 7 زن عضو داعش بازداشت شدند که 4 نفر آن ها از پاکستان و 3 نفر دیگر نیز اتباع ترکمنستان هستند.

دولت افغانستان پیش از این مدعی بود که داعش را در شرق افغانستان شکست داده است اما طالبان تسلیم گروهی اعضای داعش به نیروهای دولتی را کوشش کابل برای جلوگیری از ریشه کن شدن داعش و حفظ این گروه به عنوان یک تهدید خواند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز درباره تسلیم شدن گروهی داعشی ها که در محاصره طالبان قرار دارند، گفته بود که دولت می خواهد با نجات دادن این فتنه گران آن ها را به عنوان تهدید حفظ نمایند تا اِشغالگران و نیروهای دولتی از موجودیت این پدیده استفاده ابزاری نمایند.

چندی پیش نیز عبدالقیوم رحیمی والی هرات از فعالیت افراد وابسته به داعش در این ولایت ابراز نگرانی نموده و گفته بود که شماری از ولایت های شرقی افغانستان به هرات آمده اند و کوشش می نمایند تا فعالیت های خود را در این ولایت شروع نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "والی کنر: 1200 تروریست داعشی در شرق افغانستان حضور دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والی کنر: 1200 تروریست داعشی در شرق افغانستان حضور دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید