ممنوعیت ادامه تحصیل سربازان برداشته شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح از امضای تفاهمنامه نیروهای مسلح و وزارت علوم خبر داد و گفت: امکان ادامه تحصیل سربازان در طول خدمت فراهم شده است.

ممنوعیت ادامه تحصیل سربازان برداشته شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از تسنیم، سردار سیدمهدی فرحی با اشاره به امضای تفاهم نامه سه جانبه بین قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور با دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه ای گفت: وزیر علوم و سردار باقری هم این تفاهمنامه را تنفیض کردند.

وی با بیان اینکه برای عملیاتی شدن این تفاهمنامه جلسات زیادی برگزار گشت گفت: بهمن ماه امسال خبر خوشی برای سربازان داریم و از این تفاهمنامه بهمن ماه امسال رونمایی می شود.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه ممنوعیت ادامه تحصیل برای سربازان در دوران مقدس سربازی برداشته شده گفت: سربازان ما می توانند در دوران دو ساله سربازی در دانشگاه علمی کاربردی و یا فنی حرفه ای به صورت پودمان مهارت کسب کنند.

وی با اشاره به جزئیات این تفاهمنامه گفت: در حال حاضر امکان مهارت آموزی در 11 رشته قطعی شده و با پای کار آمدن دانشگاه فنی و حرفه ای این رشته ها افزایش پیدا می کند.

فرحی با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در 8 استان اجرا می شود و در آینده همه استان ها را دربر می گیرد گفت: سربازان می توانند در اوقات فراغت ادامه تحصیل داده و مهارت پودمانی را کسب کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ممنوعیت ادامه تحصیل سربازان برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ادامه تحصیل سربازان برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید