معاملات صندوق سرمایه گذاری ETF در بورس آغاز شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه ای از آغاز معاملات ثانویه صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF با نماد دارا یکم در این بورس خبر داد.

معاملات صندوق سرمایه گذاری ETF در بورس آغاز شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از ایرنا، با وجود اینکه از هفته گذشته اعلام شده بود معاملات صندوق ETF (دارا یکم) از روز چهارشنبه (چهارم تیر ماه) آغاز می شود اما یک روز مانده به آغاز معاملات این صندوق ها محمود گودرزی، معاون شرکت بورس تهران گفت که تا حدودی کارهای اساسی صندوق های ETF مانند انتقال دارایی انجام شده اما برخی از ساز و کارهای مربوط به بازارگردانی آن نیمه تمام مانده که این موضوع نیازمند جمع بندی است.

با توجه به صحبت های معاون شرکت بورس تهران، امکان معامله صندوق های ETF با نماد دارا یکم در بازار روز چهارشنبه فراهم نشد.

وی همچنین گفت که زمان معامله این صندوق ها به تعویق افتاده است و دارندگان این صندوق ها از روز شنبه (هفتم تیرماه) یا یکشنبه (هشتم تیرماه) قادر به معامله این صندوق ها خواهند بود.

حال با توجه به صحبت های مطرح شده از سوی معاون شرکت بورس تهران، براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی شرکت بورس تهران معاملات ثانویه صندوق سرمایه گذاری در سهام واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) از امروز شنبه (هفتم تیرماه) در بازار صندوق های قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران آغاز می شود.

همه اشخاص دارنده واحدهای صندوق، برای انجام معاملات ثانویه باید با طی فرایندهای مربوطه، اقدام به اخذ کد بورسی کنند، همچنین سرمایه گذاران در صورت عدم مشاهده واحدهای صندوق مذکور در پرتفوی خود نزد کارگزاری باید درخواست تغییر کارگزار ناظر را به کارگزار خود اعلام کنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "معاملات صندوق سرمایه گذاری ETF در بورس آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاملات صندوق سرمایه گذاری ETF در بورس آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید